iOS 8 İle Haritalar Uygulamasına Gelmesi Beklenen Özellikler Yetişmedi

icloud_hero

WWDC 2014’ün sonuna gelindi, OS X Yosemite ve iOS 8 kullanıcılar ile buluştu. Apple’ın yeni işletim sistemi olan OS X Yosemite’de ciddi yenilikler gelirken, iOS 8’e ise OS X ile birlikte çalıştığında işe yarayan çok sayıda özellik eklendi. Her ne kadar iki işletim sistemi de daha beta aşamasında olsada, ilk izlenimlerimizi sizinle paylaşmıştık. (iOS 8, OS X Yosetime)

Apple’ın geçtiğimiz aylarda satın aldığı HotStop ve Embark firmalarının bilgi ve deneyimlerinden faydalanarak iOS 8’deki Haritalar uygulamasını elden geçireceği ve yeni bir tasarımın yanında toplu taşıma ile ulaşımı sağlayabilme yetisi kazanacağı ve bunların yanında da tabelaları, parkları, havalimanları, hastaneleri, metro ve otobüs duraklarını, anayol ve sokaklar gibi önemli mekanların daha belirgin ve farkedilebilir olması için çalışmalar yapıldığıydı.

TechCrunch’ın yayınladığı haberde uygulamanın neden yeni özellikleri kazanmadığı hakkındaki sorulara açıklık getirilmiş. Habere göre yeni özelliklerin tanıtıma yetişmemesinin nedeni, uygulamayı geliştiren bazı geliştiricilerin firmadan ayrılmasından dolayı uygulamanın zamanında bitirilememiş olması. Kaynak, geliştiricilerin neden Apple’dan ayrıldığı konusunada açıklık getirdi; firma içerisindeki işlerin çok kötü planlandığını ve geliştiricilerin sürekli olarak bir projeden diğer bir projeye atandığını dile getirdi. TechCrunch’ın firma içerisindeki ikinci kaynağı olayı doğrulayarak asıl sorunun geliştiricilerin firmadan ayrılması olmadığını; proje planlamasının ve firma içerisinde uygulanan kuralların projenin tamamlanamamasında ana etken olduklarını belirtmiş.

Tagged With: , , , , , , ,