iOS 8 İle Otoparkta Araç Bulmak

-

Sanırım ilk olarak geçen yıl Eylül aylarında ortaya çıkan, Apple’ın kapalı mekan harita çalışmalarına dair dedikodular, ilk beta sürümü 2 Haziran’da yayınlanan iOS 8 ile birlikte hayat bulacak gibi görünüyor.

9to5Mac’in bulduğu gizli bazı harita içeriği, Apple’ın kullanıcıların otoparkta araçlarını bulmasına yardımcı olacak bir özellik üzerinde çalıştığını kanıtlıyor.

WWDC 2014 sunumunda tanıtılması bir yana değinilmeden geçen bir özellik bu fakat Harita uygulaması içindeki bazı simgeler, özelliğin halen geliştirildiğine dair en büyük kanıt.

Harita uygulaması ve M7 çip ile birlikte çalışacak olan araç, aracın park edildiğini analiz edebiliyor. iPhone aracın park edildiği yeri kaydediyor. Geri döndüğünüzde size kalabalık otoparkta nereye yönelmeniz gerektiği konusunda yardımcı oluyor.

iOS 8 tanıtımında hiç bahsedilmeyen birçok özellikten biriydi bu ve bunun gibi pek çok yeni özellik daha bulunuyor. İlerleyen zamanda yayınlanan yeni beta sürümleri ile bu özellikleri görebilmeyi bekliyoruz.

Icons

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.