iOS 9.1 Touch ID Hatası

-

iOS 9.1 sürümünün ardından bazı iPhone kullanıcılarının Touch ID ile sorunlar yaşamaya başladığına dair haberler artmaya başladı.

Kullanıcılar, iOS 9.1 yüklü cihazlarda Touch ID’nin yavaş çalışması veya bazen hiç çalışmadığını rapor ediyorlar. Genellikle karşılaşılan sorunlar birbirine benzer. Touch ID tanımlı parmak izini kabul etmiyor ve şifre istiyor.

touchid_heroBu durumda parmak izlerini silip yeniden tanımlamak, cihazı kapatıp açmak, hard reset (10 saniye boyunca home ve power tuşlarına basıp basılı tutarak) veya fabrika ayarlarına dönüş dahi işe yaramıyor.

Apple geçen yıl iOS 8.0.1 güncellemesinde benzer sorunlar ile karşılaşınca vakit kaybetmeden güncellemeyi geri çekmişti. Bu kez problemin ortaya çıkması zaman aldı. Bazen hiç sorun yokmuş gibi çalışması da bunun en önemli sebebi olsa gerek.

Apple’ın destek forumlarında da oldukça fazla sayıda kullanıcının benzer sorunlardan dert yanması muhtemelen çoktan duyuldu ve şu an beta olarak sadece geliştiricilere açık iOS 9.2 sürümünde bu sorundan bahseden yok gibi.

İlk güncelleme ile Apple’ın sorunu gidereceği veya takvim dışında iOS 9.1.1 gibi küçük bir güncelleme ile sorunu çözeceği tahmin ediliyor.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. iOS 6 stabilitesine erisemedik bir turlu. 7,8, simdi de 9 geldi ama hala stabil bir OS olmaya cok uzak. OS un stabil çalısması Apple ürünlerinin kalitesinin büyük bir parçasıydı. Kaliteli hardware kullanmanın yanında yazılımında buna arka çıkacak cinsten olması gerekiyor. Otomatik güncellemeler de bile cok büyük bir bug var 3 uygulamadan 1 I sorunsuz güncellenmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.