iOS Destekleyen Otomobiller Görücüye Çıkıyor

ferrarif430

Apple, iOS 7’yi tanıttığı geçen yılki etkinlikte, “iOS in the Car” adı ile yeni bir özellikten bahsetmişti. Otomobil üreticilerinin araçlarda kullandıkları medya ünitelerinin iOS desteği ile zenginleşmesi olarak kısaca açıklayabileceğimiz bu özelliği kullanan markaların sayısı bu yıl  artacak gibi görünüyor.

ios in the car

Financial Times‘ın yayınladığı rapora göre Ferrari, Mercedes ve Volvo, önümüzdeki hafta iOS destekli medya merkezine sahip yeni araçlarını tanıtacaklar. Bu teknoloji iOS 7.1 sürümü ile kullanılabilir olacağı için yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına iOS 7.1’in yayınlanma tarihi ile ilgili bir değişiklik olmayacağını belirtmekte fayda var. Mart veya Nisan aylarında yayınlanacak iOS 7.1 ile birlikte birkaç küçük değişikliğin geleceğini önceki yazılarımızdan biliyorsunuzdur. Özellikle iOS 7.1′in Üçüncü Beta Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı başlıklı yazıda epey yenilikten bahsedilmişti.

iOS’un araçlarımızın konforuna konfor katacağı kesin. Şimdilik piyasada tam olarak iOS in the car desteği sunan bir araç olmadığı için iOS deneyimine en yakın hissi sunan Pioneer App Radio adlı ürünün varlığından haberdar olmanızı istedim. Bu ürün ile en azından telefonunuzdaki pek çok uygulamayı, telefonunuza dokunmadan çalıştırıp kullanabiliyorsunuz. Merak edenler için bir video da bu üründen paylaşıp daha fazla dağıtmadan konuyu kapatalım.

Tagged With: , , , , ,