iOS ve Os X Güncellemeleri Neden Gecikiyor?

-

20130128-110308.jpg

iOS ve Os X için beklenen güncellemeleri neden bir türlü gelmiyor?

Herkes iOS 6.1’in final sürümünü beklerken 5. betanın gelmesi, Os X 10.8.3 için art arda yayınlanan derleme paketlerine rağmen güncellemenin yayınlanmaması kafaları karıştırdı.

Yaşanan gecikmelerinin, Apple’da geçtiğimiz dönemde yaşanan yönetim değişikliklerine bağlı olabileceği iddiaları ortaya atılıyor. Hatırlanacağı gibi, iOS yazılımdan sorumlu başkan yardımcısı Scott Forstall’ın şirketten ayrılmasılya birlikte Mac sorumlu başkan yardımcısı Craig Federighi, iOS’i de sorumluluğu altına alınmıştı.

20130128-110238.jpg

Yeni ekip önceden kalma sorunları düzeltiyor ya da gelecek yenilikler için gerekli düzenlemeler ile uğraşıyor olabilir mi?

Bu konuda okuyucunun da nabzını ölçe TUAW sitesi, yaşanan gecikmenin olası nedenleri üzerine bir de anket çalışması yapmış. Sonuçlara göre anketörlerin yüzde 25’i gecikmelerin önümüzdeki dönemde yaşanacak büyük gelişmeler için yapılan hazırlıklardan ileri geldiğine inanıyor. Yüzde 37’lik bir kesim sürecin hata düzeltmei ile ilgili olduğunu söylerken, yüzde 15 ise sürpriz yeniliklerin hazırlandığı düşüncesinde.

20130128-110342.jpg

Ben de yönetim kademesindeki değişikliklerin yazılımlara kesinlikle belirgin olarak yansıyacağını düşünenlerdenim. Bu gecikmenin erken bir değişime değil gelecekteki daha büyük ve hissedilir değişimlere ön hazırlık olabileceğini düşünüyorum.

Bakalım Federighi ve ekibi yaptıklarıyla bizi sevindirecek ve şaşırtacak mı?

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.