iPad 2 ve iPhone 4S için Untethered Jailbreak yayınlandı

Uzun zamandır beklenen A5 işlemcili iOS cihazlar için untethered jailbreak bugün yayınlandı. iOS 5.0 ve iOS 5.0.1 sürüm işletim sistemleri ile çalışan jailbreak aracını  indirmek için yayınlandığı siteyi bu adresten ziyaret edebilir veya direk bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Artık iPad 2 ve iPhone 4S kullanıcıları da cihazlarını jailbreak yapıp, bir bilgisayara gereksinim duymadan yeniden başlatabilecekler. Chronic Dev Team üyesi Dustin Howett ne kadar başarılı bir jailbreak yöntemi olduğunu ayrıca bir video ile de gösterdi. Proje, iPhone Dev Team ve Chronic Dev team’in ortaklaşa çalışması ile tamamlandı.

Serverların yetersiz kaldığı, yazılımın indirilemediği yönünde mesajlar gelecektir muhtemelen. Acele etmeyin. Yüzlerce kişi aynı anda bunu indirmeye çalışıyordur, zamanla düzelir.

Neredeyse her jailbreak yazısında, bu işleme karşı olduğumu dile getirmekten sıkılmadım. Tekrarlıyorum, iOS cihazların jailbreak yapılmasına, özellikle de üç beş liralık uygulamaları “çalabilmek” uğruna jailbreak yapılmasına karşıyım. Jailbreak yapılmış iOS cihazlara pek çok ciddi özellik eklenebildiğini biliyorum. İşinize yarıyorsa ne mutlu. Ancak konu çalmaksa sakın “şunu nasıl bedava indiririm” diye mesaj atmayın, yanıtlamam peşin söyleyeyim.

Tagged With: , , , , , ,