iPad Air 2 ve iPad mini 3 Tanıtıldı

Apple, biraz iPad serisinin yeni ürünlerini tanıttı. Çoğu yeni özellik hakkında önceden internete düşün sızıntılar sayesinde haberimiz olsa da iki üründe de güzel yenilikler yer alıyor.

iPad Air 2

Daha ince ve daha hızlı. Tasarım açasından ilk nesil iPad Air ile arasında çok fazla fark bulunmayan iPad Air 2’yi Apple bir kalemden daha da ince hale getirmiş.

Ekran Resmi 2014-10-16 22.08.57

Yeni nesil iPad dedikodularında en çok yer bulan Touch ID, iPad Air 2 ve iPad mini 3 ile donanım özellikleri arasına eklendi. iPad’lerdeki Touch ID sensörünü ile Apple’ın Eylül ayında tanıttığı Apple Pay özelliğini de kullanılmasına sağlanıyor.

Unknown

64 bit A8X çipler sayesinde Apple, iPad Air 2’nin şimdiye kadar en hızlı ve güçlü iPad olduğunu söylerken M8 yardımcı hareket işlemcisi sayesinde 10 saatlik pil ömrünü koruduğunu belirtiyor.

durable_large_2x

iPad Air 2, diğer iPad modellerininden farklı olarak altın rengi kasaya sahip.

Yeni nesil iPad Air’ın Türkiye fiyatı ve ne zaman geleceği hakkında bir bilgi verilmezken iPad Air ve iPad Air 2 karşılaştırması için Apple’ın internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

iPad mini 3

hero_large_2x

Etkinlik sırasında birkaç dakika yer verilmesine rağmen Apple’ın küçük ama etkili iPad modelinde de abisinde olduğu gibi yenilikler yer alıyor.

iPad Air 2’deki gibi Touch ID sensörü Apple Pay ile alışveriş yapmanıza olanak sunuyor.

Unknown

A7 işlemcisi sayesinde 10 saatlik pil ömrünün korunduğu belirtiliyor.

Çok büyük değişiklikler içermeyen mini kasasına iPad Air 2’de olduğu gibi altın rengi eklendi.

design_large_2x

Yeni nesil iPad mini’nin Türkiye geliş tarihi ve fiyatı hakkında bir bilgi bulunmazken iPad mini, mini 2 ve mini 3’ün karşılaştırması incelemek için Apple’ın internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tagged With: ,