iPad Brezilya’da üretilebilir

-

Dünyanın en büyük fason elektronik üreticisi Foxconn’un Brezilya’ya yapacağı yatırımın ardından Ipad artık Brezilya’da da üretilebilecek.

Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, yaptığı açıklamada, Foxconn’un Brezilya’ya yapmayı planladığı yatırımın tutarının 12 milyar doları bulabileceğini söyledi.

Rousseff, hükümetinin, şirketle çeşitli seçenekleri müzakere ettiğini, yatırım konusunda 5-6 yıl süresince 300 ile 400 milyon dolardan 12 milyar dolara uzanan çok çeşitli imkanlar bulunduğunu ifade etti.

Brezilya Bilim ve Teknoloji Bakanı Aloizio Mercadante ise müzakerelerin olumlu seyretmesiyle, Foxconn’un en erken bu yıl İPad’in üretim fabrikasını inşa etmeye başlayacağını belirtti.

Tayvan merkezli Foxconn’un Apple, Hewlett Packard ve Dell gibi markalara üretim yaptığı fabrikalarının çoğunluğu Çin’de bulunuyor. Çin’de işgücü maliyetlerinin artmasının ardından Foxconn, operasyonlarını Çin’den başka ülkelere genişletmeyi planlıyor.

Uzmanlar, Latin Amerika pazarına ürün sunmak için Brezilya’nın en uygun ülke olduğunu ifade ediyorlar. Ancak birçok şirket yüksek ithalat tarifeleri nedeniyle ülkeye girişte zorlanıyor.(NBC)

 


Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

Salgında Evde Geçen Zamanı Faydalı Kılacak Uygulamalar

Son günlerde pek çoğumuz evde kapalı kaldık ve boş zaman süremiz de arttı. Bu zamanı sosyal mesafeyi koruyarak online sosyalleşerek, ilgilenecek yeni...

Netflix’e Profil Kilidi Özelliği Geldi

Netflix, üyelikteki profillerin her birine özel bir kilit eklemeye imkan tanıyan yeni bir özellik sunmaya başladı. Ebeveyn denetimini artırmaya yönelik olarak hazırlanan...

iOS 13.4.1 Yayınlandı

Apple, iPhone ve iPad için çeşitli iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri içeren iOS ve iPad OS 13.4.1 sürümünü yayınladı.

COVID-19 ve iPhone Temizliği

Salgınlarla ilgili onlarca film, belgesel izlemiş olabiliriz ancak tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgını bizim neslimiz ilk kez tecrübe ediyor ve...

iPhone SE (2020)

Apple'ın yeni -uygun fiyatlı- iPhone modelinin bugün (3 Nisan 2020) satışa sunulabileceğine dair bir bilgi dolaşıyor. 9to5Mac sitesinin oldukça fazla güvendiği bir...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.