iPad Mini Çok Küçük Olmayacak Sadece Daha İnce ve Daha Hafif Olacak…

Daha önce sizlerle iPad Mini’nin iPhone ile aynı zamanda tanıtılma ihtimali olduğunu söylemiştik. Tanıtım tarihi yaklaştıkça dedikodularda artmaya başladı. iPad Mini, 9.7 inç iPad gibi çalışacak ama maliyeti daha az olacak. iPad Mini tasarımları her geçen gün gizemini korumuştur. Hiç bir kaynak Apple’ın nasıl bir tasarım üzerinde duracağını kesin olarak söyleyemedi. Gece yarısı güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiye göre iPad Mini daha ince bir çerçeveye sahip olacak.

Çeşitli kaynaklardan gelen bilgilere göre iPad Mini, iPod Touch ile aynı kalınlığa sahip olacak. (iPod Touch 4. Nesil kalınlığına) Yukarıdaki görselde 9.7 inç iPad, 4. Nesil iPod Touch ve iPad Mini arasındaki orantıyı gösteriyor.

Çerçevenin inceltilmesi ile ekran büyütülmüş. Bu da ekranın küçük olmasından doğacak sorunların giderilmesini sağlıyor. Daha ince ve hafif olması iPad Mini’nin tek elle ve uzun süre kullanılmasına olanak sunuyor.

Yan çerçevenin küçültülmesi iPad Mini’ye daha bir incelik, şıklık katmış. Tek kötü tarafı üst tarafta bulunan kamera ve alt tarafta bulunan Home tuşu yüzünden alt ve üst kısımların inceltilmesini olanaksız kılmış.

En önemli tarafı ise iPad Mini büyütülmüş bir iPod Touch değildir. Bu tabir daha çok Nexus 7’ye uyuyor. Satışta olan Amazon Kindle Fire da aynı durumda. Bu ürünler çoğunlukla yeni pazarlar için üretilmiş olan ürünlerdir ama tanıtılması beklenen iPad Mini’nin durumu farklıdır.

Bazı insanlar iPad’in çok pahalı olduğunu ve bu yüzden alamadıklarını söylüyorlar. iPad Mini daha ucuz olacağından Apple severlerin yüzünü güldürecek türden bir cihaz.

Yaklaşık 200 – 250$ arasında bir fiyata sahip olacak. Apple bu ortalama fiyat ile kâr etme isteğinin olmadığını sadece her kesimin alabilmesini istiyor.

Büyük bir olasılıkla 2012’nin sonuna doğru raflardaki yerini alacak.

Tagged With: , , ,