iPad Mini fotoğrafları

Daha önce buna benzer kasa fotoğrafları basına sızmıştı. İlk kez çalışır halde görüntülenen ve iPad Mini olduğu idda edilen (ki büyük ihtimalle bu isimle anılmayacaktır) cihazın basına sızan fotoğrafları bunlar. Önümüzdeki aylarda (bahisçiler Ekim diyor) tanıtılması beklenen ürün hakkında detaylı bir bilgi bulunmuyor.

Daha önce sızan görüntülerdeki ekrana ilişkin görseller printerdan alınmış gibiydi. Bu görüntüler gerçeğe en yakın olanlar. Bunlarda benim kafamı karıştıran konu ise neden iOS 5 ile test edildiği… Apple’ı yönetiyor olsaydım ve yeni bir cihaz çıkartmak üzereysem neden GM halinde bulunan yeni bir işletim sistemim varsa eskisini kurayım ki? Halihazırda daha önce piyasaya çıkacak olan iPhone 5 bile iOS 6 yüklü olarak satışa sunulacak. Yerleşik olarak iOS 5 ile gelen ön tanımlı arka plan resmini değiştireecklerini hiç sanmıyorum. Değiştirdiyseler bile Maps simgesi hala iOS 5’teki Google’ın Maps uygulamasına ait.

iPad Mini (adı her ne olacaksa) ürününe pek sıcak bakmadığımı söylemeliyim. Apple böyle bir ürün üretecekse / ürettiyse ben almam diye yüz defa söylemişimdir. Sadece Steve Jobs ile alakalı bir durum değil bu. Jobs da bu boyuttaki tabletleri aptalca ve yetersiz buluyordu ama o ayrı bir konu. Benim durumum şu. iPhone sahibiyim ve gittiğim her yerde iPhone’um yanımda. iPad’i her yere taşıma gereği duymuyorum çünkü cebime giremeycek kadar büyük olan şeylerin sürekli yanımda olması bana uymuyor. iPhone’un ekranı keyif vermiyor evet haklısınız ama iPad’in ekranı gayet keyif veriyor. Zaten amaç da bu. iPhone’u keyif versin diye taşımıyorum. İşimi görsün diye taşıyorum ki gayet yeterli bir şekilde zor durumda kaldığımda çok işime yarıyor. iPad’i ise evimde koltuğuma uzanmış web’de sörf yaparken veya iş yerinde oradan oraya koştururken MacBook’tan daha kolay bir şekilde içerik taşımaya elverişli olduğu için tercih ediyorum. İkisinin ortasında bir cihaz pek çok kişi için belki faydalı olabilir. Benim için değil.

 

Tagged With: , ,