iPad Pro(?) Kılıfları

Arada sırada Apple ekosisteminin takipçileri tarafından iPad Pro olarak anılan bir iPad modelinden bahsettiğimizi okumuşsunuzdur.

12″ ekran boyutuna sahip olması beklenen bu “söylenti cihazı” na ait olduğu ileri sürülen üçüncü parti üreticilerin kılıfları ve endüstriyel render görüntüleri internette dolaşmaya başladı.

Render görüntüleri 2014 yılının Aralık ayına ait ve 12.9 inç boyutlu bir cihazı gösteriyor. 305.70mm x 222.60mm x 7.20mm boyutları ile oldukça büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Dimensions-iPad-Pro-Air-Plus-800x655

Görüntülerde üstte iki, altta iki olmak üzere toplam dört hoparlör görünüyor. Açma / kapatma tuşu, kulaklık çıkışı, Lightning bağlantısı ve ses düğmeleri ise mevcut iPad modelleri ile aynı yerlerde. Sesin tamamen kapatılmasına yarayan mandal ise yerinde yok.

Daha önce bahsedilen, yatay kullanım için yan tarafta konumlandırılması beklenen ikinci bir bağlantı noktası ise görünmüyor.

A8X işlemci, 2GB RAM ve Touch ID şimdiye kadar tahmin edilen donanım özelliklerinden bazıları.

Açıkcası bu boyutta bir cihaz taşımak için pek uygun görünmüyor. Apple’ın sağı solu belli olmayacağı için kesin konuşmaktan kaçınıyorum. Henüz cihaza ait dişe dokunur bir sızıntının da bulunmadığını hatırlatmakta fayda var.

Yukarıda bahsettiğim kılıflar ve cihazın boyutları ile ilgili bir de video bulunuyor. Bu cihaz gerçekten üretiliyorsa ya da  üretilecekse Eylül veya Ekim ayında satışa sunulabilir. Zira genelde kılıf sızıntılarından birkaç ay sonra ürünün kendisini gördüğümüzü hatırlarsınız ki bu zaman dilimi de iPad ailesinin yenilenme ve yeni ürün döngüsüne denk geliyor.

Tagged With: , ,