iPad Pro(?) Kılıfları

-

Arada sırada Apple ekosisteminin takipçileri tarafından iPad Pro olarak anılan bir iPad modelinden bahsettiğimizi okumuşsunuzdur.

12″ ekran boyutuna sahip olması beklenen bu “söylenti cihazı” na ait olduğu ileri sürülen üçüncü parti üreticilerin kılıfları ve endüstriyel render görüntüleri internette dolaşmaya başladı.

Render görüntüleri 2014 yılının Aralık ayına ait ve 12.9 inç boyutlu bir cihazı gösteriyor. 305.70mm x 222.60mm x 7.20mm boyutları ile oldukça büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Dimensions-iPad-Pro-Air-Plus-800x655

Görüntülerde üstte iki, altta iki olmak üzere toplam dört hoparlör görünüyor. Açma / kapatma tuşu, kulaklık çıkışı, Lightning bağlantısı ve ses düğmeleri ise mevcut iPad modelleri ile aynı yerlerde. Sesin tamamen kapatılmasına yarayan mandal ise yerinde yok.

Daha önce bahsedilen, yatay kullanım için yan tarafta konumlandırılması beklenen ikinci bir bağlantı noktası ise görünmüyor.

A8X işlemci, 2GB RAM ve Touch ID şimdiye kadar tahmin edilen donanım özelliklerinden bazıları.

Açıkcası bu boyutta bir cihaz taşımak için pek uygun görünmüyor. Apple’ın sağı solu belli olmayacağı için kesin konuşmaktan kaçınıyorum. Henüz cihaza ait dişe dokunur bir sızıntının da bulunmadığını hatırlatmakta fayda var.

Yukarıda bahsettiğim kılıflar ve cihazın boyutları ile ilgili bir de video bulunuyor. Bu cihaz gerçekten üretiliyorsa ya da  üretilecekse Eylül veya Ekim ayında satışa sunulabilir. Zira genelde kılıf sızıntılarından birkaç ay sonra ürünün kendisini gördüğümüzü hatırlarsınız ki bu zaman dilimi de iPad ailesinin yenilenme ve yeni ürün döngüsüne denk geliyor.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.