iPad ve iPhone için Facebook uygulaması güncellendi

Screen shot 2010-08-18 at 9.04.40 PM.png

Facebook uygulamasının 3.2 sürümü yayımlandı. Fark edebileceğiniz gibi birkaç hata düzeltmesi içeren güncellemenin en büyük yenilikleri, bulunduğunuz konumu paylaşmaya, arkadaşlarınızın konumunu görmeye yarayan “Places” özelliği. Bunun yanında yine beklenen özelliklerden biri olan, fotoğraf ve videoları artalanda yükleyebilmek de 3.2 ile birlikte gelen özelliklerden.

Bu yeni hizmet kullanıcıların gittikleri mekanları bildirmelerini ve fotoğraflarda “tag”lemerini sağlıyor. Facebook Places’in görüntüleri internete erken sızmış olmasına karşın, gerçek kullanımı iPhone uygulamasının çıkışı ve “Facebook Touch” internet sitesinin açılışıyla başlayacak. Mark Zuckerber bu yeni hizmetin üç farklı amaca hizmet edeceğini söyledi: kullanıcıların bulundukları yerlerini çevrelerine haber vermesini, o anda yakınlarında bulunan arkadaşlarını keşfetmesini ve çevrede ne tür etkinlikler olduğundan haberdar olmasını sağlıyor.

Bu hizmet sayesinde akıllı cep telefonu kullanıcıları Facebook üzerinden kim, nerede, ne yapıyor anlayabilecek. Örneğin; bir partide cep telefonuyla fotoğraf çektikten sonra facebook hesabınıza yüklediğinizde ve fotoğraftaki insanları “tag”lediğinizde, o insanların da Facebook Places üzerinden hangi mekanda oldukları görülebiliyor.

Bu uygulama sadece arkadaş listenizdeki insanlar için kullanılabiliyor.

Uygulama ücretsiz olup App Store’dan indirilebilir.

Güncelleme: Places özelliği şu an Türkiye’de kullanılamıyor. Bilginize…

Tagged With: , , ,