iPad’de Twitter’ın Tüm Özelliklerini Kullanın

-

20130206-132529.jpg

Kuşkusuz akıllı telefonların ve tabletlerin en önemli kullanım alanlarından birisi de sosyal ağlar. Şirketler, mobil cihazlar için geliştirdiği uygulamar ile kullanıcıların sosyal ağlara kolayca ulaşabilmesi ve paylaşımlarını en çabuk şekliyle yapabilmesini sağlamaya çalışıyor. Buna karışın, masaüstü deneyiminin tam anlamıyla uygulamalara aktarılması epey zaman alıyor.

Örneğin, Twitter’in iOS uygulamasına bakarsak hala tam anlamıyla masaüstü sürümünün sunduğu özellikleri sunmadığını görebiliriz. E-posta bildirimleri, Twitter hesabının Facebook’a bağlanması, tasarım ve tema değişiklikleri, uygulamalar, bileşenler gibi birçok Twitter özelliğini uygulama üzerinden kullanılmak mümkün değil.

20130206-132613.jpg
(Twitter iPad Uygulaması…)

Bu durumda ilk akla gelen, Safari üzerinden Twitter’a erişmek oluyor ancak bunun da işe yaramadığını söyleyebilirim. Bu şekilde Twitter’a eriştiğinizde karşınıza mobil sürüm çıkıyor ve bu da mevcut iOS uygulamadından daha fazlasını sunmuyor.

20130206-132705.jpg
(Safari üzerinden erişilen Twitter mobil sürümü uygulamadan fazlasını sunmuyor…)

Eğer iPad’inizden masaüstü görünümündeki ve tam özellikli Twitter sayfasına ulaşmak isterseniz aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz:

http://mobile.twitter.com/settings/change_ui

20130206-132837.jpg
(Yukarıdaki bağlantı ile Twitter’ın masaüstü sürümüne erişebilirsiniz.)

Bu adresi Safari’de açarak Twitter’ın tüm özelliklerini kullanabileceğiniz masastü sürümüne erişebilirsiniz. Bir kere bu bağlantı ile giriş yaparsanız, Safari üzerinden yapacağınız sonraki girişlerinizde, doğrudan masaüstü görünümle karşılaşacaksınız.

20130206-133218.jpg
(Artık Twitter’ın mobil sürüm ile erişemediğiniz özelliklerini de kullanabilirsiniz.)

Umarım önümüzdeki yıllarda mobil uygulamalar masaüstü sürümleri aratmayacak şekilde geliştirilir ve kullanıcılar tüm ihtiyaçlarını uygulamalar aracılığı ile karşılayabilir.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.