iPad’de Twitter’ın Tüm Özelliklerini Kullanın

20130206-132529.jpg

Kuşkusuz akıllı telefonların ve tabletlerin en önemli kullanım alanlarından birisi de sosyal ağlar. Şirketler, mobil cihazlar için geliştirdiği uygulamar ile kullanıcıların sosyal ağlara kolayca ulaşabilmesi ve paylaşımlarını en çabuk şekliyle yapabilmesini sağlamaya çalışıyor. Buna karışın, masaüstü deneyiminin tam anlamıyla uygulamalara aktarılması epey zaman alıyor.

Örneğin, Twitter’in iOS uygulamasına bakarsak hala tam anlamıyla masaüstü sürümünün sunduğu özellikleri sunmadığını görebiliriz. E-posta bildirimleri, Twitter hesabının Facebook’a bağlanması, tasarım ve tema değişiklikleri, uygulamalar, bileşenler gibi birçok Twitter özelliğini uygulama üzerinden kullanılmak mümkün değil.

20130206-132613.jpg
(Twitter iPad Uygulaması…)

Bu durumda ilk akla gelen, Safari üzerinden Twitter’a erişmek oluyor ancak bunun da işe yaramadığını söyleyebilirim. Bu şekilde Twitter’a eriştiğinizde karşınıza mobil sürüm çıkıyor ve bu da mevcut iOS uygulamadından daha fazlasını sunmuyor.

20130206-132705.jpg
(Safari üzerinden erişilen Twitter mobil sürümü uygulamadan fazlasını sunmuyor…)

Eğer iPad’inizden masaüstü görünümündeki ve tam özellikli Twitter sayfasına ulaşmak isterseniz aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz:

http://mobile.twitter.com/settings/change_ui

20130206-132837.jpg
(Yukarıdaki bağlantı ile Twitter’ın masaüstü sürümüne erişebilirsiniz.)

Bu adresi Safari’de açarak Twitter’ın tüm özelliklerini kullanabileceğiniz masastü sürümüne erişebilirsiniz. Bir kere bu bağlantı ile giriş yaparsanız, Safari üzerinden yapacağınız sonraki girişlerinizde, doğrudan masaüstü görünümle karşılaşacaksınız.

20130206-133218.jpg
(Artık Twitter’ın mobil sürüm ile erişemediğiniz özelliklerini de kullanabilirsiniz.)

Umarım önümüzdeki yıllarda mobil uygulamalar masaüstü sürümleri aratmayacak şekilde geliştirilir ve kullanıcılar tüm ihtiyaçlarını uygulamalar aracılığı ile karşılayabilir.

Tagged With: , ,