iPhone 4 Türkiye Son Havadisler

iPhone 4 Vodafone Türkiye

Bu da neyin nesi diyenler için küçük bir açıklama: İşe giderken gördüğüm bir Vodafone camında, iPhone 4 çok yakında Vodafone farkıyla… panosunu görünce dayanamadım girip uzunca bir konuşma yaptım. Malesef hala çalışanlardan kimsenin bir bilgisi yok. Yönetici ile konuştuğumda ise Eylül  24’ü sinyallerini yakaladım. Belki de vatandaş sadece umut ettiği tarih olduğu için 24′ ünü beklediğini dile getirdi… Pek tabiki fiyatlar konusunda da hiçbir bilgi yok.

Turkcell cephesinde de durum aynı. Müşteri temsilcilerinin hiç birinin ağzını bıçak açmıyor. Artık gerçekten bilgi olmadığı için mi yoksa biraz ketum olduklarından mıdır bilinmez, ne fiyat, ne de tarih konusunda bir gelişme yok.

Son olarak, konu ile ilgili tecrübelerimize dayanarak yakın çevrem ile vardığımız ortak kanı, dünya genelindeki stok sorununun 3üncü dünya ülkesi gözüyle görülen ülkeleri olumsuz etkilediği. 11 Milyon nüfuslu Yunanistan’da satışa çıkıp, ülkemizde hala dedikodusunun yapılmasını bağlayabileceğimiz en mantıklı tez bu. Muhtemelen Eylül’ün son haftasında operatörler satış koşullarını duyurmuş olacaklar. Cihazın gecikmesi paralel ya da bireysel ithalat(!) yöntemleri ile ürünü ülkemize getirip fahiş fiyatlar ile satış yapanların ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramıyor. Ön ödemeli hat kullanıcıları ile 50 TL altında fatura ödeyen abonelere bir sözüm yok ancak 50 TL ve üzerinde fatura ödeyen arkadaşlarıma ısrarla operatör kampanyalarını beklemelerini öneriyorum.

Tagged With: , , ,