iPhone 5 için Teslimat Süresi Azaldı

20121113-095404.jpg

iPhone 5 piyasaya çıktığı ilk günden beri neredeyse yok satıyor. Apple’ın Çinli tedarikçisi Foxconn geçen hafta, gelen talebi karşılayamakta zorlandıklarını itiraf etmişti.

iPhone’un resmi olarak satışa çıktığı ülkelerde parakende mağazalarında sınırlı sayıda ürün bulunabilirken, bizim gibi cihazın bavul ticareti ile getirilip karaborsa satılan ülkelerde de fiyatının iki, üç katına garantisiz olarak bulmak mümkün oluyor. (Not: Fatura olsa dahi Apple yetkili servisi Bilkom iPhone’a uluslar arası garanti kapsamında bakmıyor.)

Düne kadar Apple Online Store üzerinden yapılacak alışverişlerde 3-4 haftalık bir teslimat süresi belirtilen iPhone 5 için bu süreler 2-3 hafta şeklinde revize edildi.

Yurtdışından iPhone 5 alma ya da getirtme olanağına sahip olmayan okuyucularımızı pek ilgilendirmese de bu imkana sahip okuyucularımız açısından önemli bir gelişme. ABD ve Avrupa sitelerinin birçoğuna göz attım. Teslimat süreleri hepsinde 2-3 hafta şeklinde görünüyor.

iPhone satışındaki bu nisbi rahatlamanın, ülkemizdeki resmi satışların bir an önce başlaması açısından da bir umut olmasını diliyorum.

Sanırım aksi halde aylar boyunca iPhone 5 göremeyeceğiz.

Açıkgöz tüccarların sattıkları dışında…

Tagged With: