iPhone 5 ile HD ses

-

schiller_wideband_audio_2

Apple, iPhone 5 tanıtımında genişband ses veya HD ses olarak tanımlanan bir teknolojiden bahsetmiş, iPhone 5’in bu teknoloji ile geldiğini duyurmuştu. Apple, genellikle gelecek gördüğü teknolojileri cihazlarına hizmet sağlayıcıların desteğinden de önce entegere eden bir şirket. Bu özellikte de olduğu gibi henüz bu teknolojiyi sunabilen operatör sayısı çok kısıtlı.

ABD’li operatör AT&T, yıl sonuna kadar iPhone 5’in HD Ses özelliğini destekleyeceklerini duyurdu.

Bu teknoloji, desteklenen cihazlar arasında çok daha kaliteli bir arama deneyimi sunuyor. Yine ABD’de hizmet sunan T-Mobile operatörünün ardından AT&T Birleşik Devletler’in “HD Ses” özelliği sunan ikinci operatörü olacak.

T-Mobile’in iPhone 5 satışına başladığı etkinlikte bu teknolojiyi test eden Gizmodo editörleri teknoloji için “kesinlikle daha zengin ve kolayca fark edilebilecek kadar kaliteli” yorumunu yapmıştı.

ABD’de Sprint operatörünün de teknolojiyi altyapılarına entegre etmeye çalıştıkları günümüzde ülkemizde hizmet sunan operatörlerden de bu haberleri duymak için sabırsızlanıyorum.

Hangi operatörü kullanıyorsunuz bilmiyorum ancak iki iPhone 5 ve Turkcell operatörü arasında yaptığım görüşmelerin, diğer cihazlar & Turkcell veya iPhone 5 & diğer operatörler yönüne yapılan görüşmelerden bariz kaliteli olduğuna şahit oldum. Konu hakkında daha detaylı bilgi veya deneyime sahip olan okuyucularımızdan paylaşım yapan olursa memnun olurum.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

5 YORUMLAR

  1. Aynı şekilde kaliteyi ben de hissediyorum.
    iphone 5 – iphone 5 arası turkcell ve
    iphone 5 – samsung galaxy s 3 arasında da oluyor.

  2. Kesinlikle öyle, ilk başlarda biraz garipsedim çünkü sadece iphone5’ler arasında ses çok net ve kaliteli geliyor. (turkcell kullanıyorum). Viber’da daha tok bir sesle görüşüyormuşsunuz gibi bir his veriyor.. Gayet başarılı.

  3. evet arkadaşlar aynı şekilde çok dikkat çekici bir ses kalitesine bende şahit oldum…ses çok açık ve çok net..(iphone5 -iphone 5 turkcell)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.