iPhone 5 ile HD ses

schiller_wideband_audio_2

Apple, iPhone 5 tanıtımında genişband ses veya HD ses olarak tanımlanan bir teknolojiden bahsetmiş, iPhone 5’in bu teknoloji ile geldiğini duyurmuştu. Apple, genellikle gelecek gördüğü teknolojileri cihazlarına hizmet sağlayıcıların desteğinden de önce entegere eden bir şirket. Bu özellikte de olduğu gibi henüz bu teknolojiyi sunabilen operatör sayısı çok kısıtlı.

ABD’li operatör AT&T, yıl sonuna kadar iPhone 5’in HD Ses özelliğini destekleyeceklerini duyurdu.

Bu teknoloji, desteklenen cihazlar arasında çok daha kaliteli bir arama deneyimi sunuyor. Yine ABD’de hizmet sunan T-Mobile operatörünün ardından AT&T Birleşik Devletler’in “HD Ses” özelliği sunan ikinci operatörü olacak.

T-Mobile’in iPhone 5 satışına başladığı etkinlikte bu teknolojiyi test eden Gizmodo editörleri teknoloji için “kesinlikle daha zengin ve kolayca fark edilebilecek kadar kaliteli” yorumunu yapmıştı.

ABD’de Sprint operatörünün de teknolojiyi altyapılarına entegre etmeye çalıştıkları günümüzde ülkemizde hizmet sunan operatörlerden de bu haberleri duymak için sabırsızlanıyorum.

Hangi operatörü kullanıyorsunuz bilmiyorum ancak iki iPhone 5 ve Turkcell operatörü arasında yaptığım görüşmelerin, diğer cihazlar & Turkcell veya iPhone 5 & diğer operatörler yönüne yapılan görüşmelerden bariz kaliteli olduğuna şahit oldum. Konu hakkında daha detaylı bilgi veya deneyime sahip olan okuyucularımızdan paylaşım yapan olursa memnun olurum.

Tagged With: , ,