iPhone 5 üretimi durduruluyor mu?

iphone 5 hero elma dergisiApple, şimdiye kadar her yeni model iPhone satışa sunulduğunda üretim hacmini düşürerek de olsa bir önceki modelin üretimine devam etti. Koreli ETNews sitesinin bugün yayınladığı bir habere göre Apple, önümüzdeki sonbaharda iPhone 5 üretimini durdurarak tüm gücünü iPhone 5S ve artık kasası elden ele dolaşmaya başlayan plastik kasalı giriş seviyesi iPhone üretimine aktaracak.

Yayınlanan makale, iPhone 5’te kullanılan in-cell teknolojisinin düşük hacimli üretim için uygun olmadığı temeline dayandırılarak hazırlanmış. Şimdiye kadar sızan iPhone 5S panel fotoğraflarında aynı teknolojik yapı kullanılıyor gibi görünüyordu. Gözle görülebilen tek fark, esnek bağlantı kablolarının farklı yönde yer alıyor olmasıydı.

iPhone 5S’in bu ay sonu üretime başlayacağı ve hem iPhone 5S hem de plastik kasalı iPhone’un Eylül veya Ekim aylarında satışa çıkacağı görüşüne ETNews sitesinde de yer verilmiş.

30 pin / lightning bağlantısı gibi ciddi bir değişiklik olduğu halde hala satışı süren iPhone 4 ve iPhone 4S modelleri ve yıllardır güncellenmeyen iPod Classic’i düşündüğümüzde bu iddanın ne kadar tutarlı olduğunu tartışmak gerekiyor.

Tagged With: , ,