iPhone 5C’nin Fiyatı

-

Çin mikroblog sitesi Sina Weibo, ucuz iPhone’un (iPhone 5C) 3000 yuan yani 490 dolar olacağını belirtiyor. Türkiye fiyatınında 1400 ile 1600 TL arasında olacağını tahmin ediyorum.

iphone_5c_hr0-800x535

iPhone 5C’ye ait olduğu belirtilen görselde, cihaz üzerindeki, 8 megapiksel kamera, Lightning konektörü ve flash gibi önemli detaylar önceki haberlerdeki bilgilerle uyumluluk gösteriyor.

iphone_5c_hr2-800x534

Fotoğraftaki bir diğer önemli nokta ise cihazın üzerinde yasal bilgilerin yazıyor olmaması. Bu detay, fotoğrafların ucuz iPhone’un prototiplerinden birine ait olduğunu açıklıyor.

iphone5c_hr6-800x530

Son söylentilere göre ucuz iPhone (iPhone 5C), iPhone 5S ile birlikte Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

5 YORUMLAR

  1. 1400*1600 olacaksa nerde kaldı ucuzluğu ..az miktar daha koyup bır ust model alınır.gelismekte olan ulkeler icin denilien telefonun ucuzlugu nerede??.benim fikrimce bekledigi performans da satılmayacaktır denilen fiyat aralıgında ise.

  2. bu nasıl ucuzluktur? onun yerine 1000 tl kadar daha koyar güzel güzel üst seviye bir iphone alırım. hadi ucuz bir metal kullanılarak yapılsaydı anlardık ama hem plastik hem daha az gelişmiş özellik ve bu fiyat başarısız bir satış politikasıdır.

  3. Selamlar

    8GB iPhone 4 şu anda $450’a satılmakta. Ülkemizde 1000TL civarı, hatta operatör kampanyalarında 750TL’ye kadar alınabiliyor.

    Yeni iPhone 5C, iPhone 5 donanımını polikarbonat kasayla sunup fiyatı 1200TL olursa peynir ekmek gibi satar. Sonuçta iPhone 4’ten $40 pahalı ve 1200TL’den yüksek olmaması gerekir.

  4. Hocam iPhone 4 mü kaldı? Dünya’da 450$ ama kimse alıyor zaten. Elde kalmış cihazlarıda bizim operatörler ‘ucuz’ (!) diye satıyorlar. Her yeni çıkan iPhone ülkemize bir öncekinden daha pahalı giriyor. En son iPhone 5, 3 bin liralardan girdi. Bu ucuz (!) 5C de ilk başta pahalı girecektir. Ama ben bu cihazın satabilmesi için fiyatının ülkemizde 1000 TL civarında olması gerektiği düşüncesindeyim. Konuşulan rakamlar normal iPhone’a çok yakın. Kimse 1500 TL seviyesine plastik bir iPhone almak istemez. Kaldı ki 1500’ü verebilen adam zaten geri kalanı da ödeyebilecek bütçeye sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.