iPhone 5C’nin Fiyatı

-

Çin mikroblog sitesi Sina Weibo, ucuz iPhone’un (iPhone 5C) 3000 yuan yani 490 dolar olacağını belirtiyor. Türkiye fiyatınında 1400 ile 1600 TL arasında olacağını tahmin ediyorum.

iphone_5c_hr0-800x535

iPhone 5C’ye ait olduğu belirtilen görselde, cihaz üzerindeki, 8 megapiksel kamera, Lightning konektörü ve flash gibi önemli detaylar önceki haberlerdeki bilgilerle uyumluluk gösteriyor.

iphone_5c_hr2-800x534

Fotoğraftaki bir diğer önemli nokta ise cihazın üzerinde yasal bilgilerin yazıyor olmaması. Bu detay, fotoğrafların ucuz iPhone’un prototiplerinden birine ait olduğunu açıklıyor.

iphone5c_hr6-800x530

Son söylentilere göre ucuz iPhone (iPhone 5C), iPhone 5S ile birlikte Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

5 YORUMLAR

  1. 1400*1600 olacaksa nerde kaldı ucuzluğu ..az miktar daha koyup bır ust model alınır.gelismekte olan ulkeler icin denilien telefonun ucuzlugu nerede??.benim fikrimce bekledigi performans da satılmayacaktır denilen fiyat aralıgında ise.

  2. bu nasıl ucuzluktur? onun yerine 1000 tl kadar daha koyar güzel güzel üst seviye bir iphone alırım. hadi ucuz bir metal kullanılarak yapılsaydı anlardık ama hem plastik hem daha az gelişmiş özellik ve bu fiyat başarısız bir satış politikasıdır.

  3. Selamlar

    8GB iPhone 4 şu anda $450’a satılmakta. Ülkemizde 1000TL civarı, hatta operatör kampanyalarında 750TL’ye kadar alınabiliyor.

    Yeni iPhone 5C, iPhone 5 donanımını polikarbonat kasayla sunup fiyatı 1200TL olursa peynir ekmek gibi satar. Sonuçta iPhone 4’ten $40 pahalı ve 1200TL’den yüksek olmaması gerekir.

  4. Hocam iPhone 4 mü kaldı? Dünya’da 450$ ama kimse alıyor zaten. Elde kalmış cihazlarıda bizim operatörler ‘ucuz’ (!) diye satıyorlar. Her yeni çıkan iPhone ülkemize bir öncekinden daha pahalı giriyor. En son iPhone 5, 3 bin liralardan girdi. Bu ucuz (!) 5C de ilk başta pahalı girecektir. Ama ben bu cihazın satabilmesi için fiyatının ülkemizde 1000 TL civarında olması gerektiği düşüncesindeyim. Konuşulan rakamlar normal iPhone’a çok yakın. Kimse 1500 TL seviyesine plastik bir iPhone almak istemez. Kaldı ki 1500’ü verebilen adam zaten geri kalanı da ödeyebilecek bütçeye sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.