iPhone 5S, iPad mini ve Diğer Cihazlar Hakkında Yeni Bilgiler

KGI analisti Ming-Chi Kuo, üretim sorunlarından dolayı iPhone 5S’in Eylül sonuna veya Ekim – Kasım da sevk edilmeye başlanması planlanıyor. iPhone 5S’in üretim bilgileri son haberlerle uyumludur.

Apple’ın iPhone 5S de iPhone 5’in tasarımı korumasını bekleniyor ancak özellik olarak yüksek megapiksellik kamera, ağır çekim video modu ve parmak izi okuyucunun gelmesi bekleniyor.

Geçen sene iPhone 5’de de olduğu gibi ürün montajı sırasında zorlukların oluşmasını bekliyoruz. Model bu bu yüzden sınır sayıda olarak satışa sunulacak. Biz ürün sayısını geliştirmek için Ekim – Kasım ayını bekliyoruz.

Kuo düşük iPhone’un fiyatının 450 – 550 dolar arasında olmasını bekliyor. Beşinci nesil iPad’in ise Eylül ayı başında çıkmasını beklediğini belirtiyor.

Apple’ın ucuz iPhone’un kasa fotoğrafları geçen günlerde internete düşmüştü. iPhone 5’in boyutlarında ve renk renklerdi.

kuoreportiphone5s

Ayrınca Eylül ayında tanıtılması beklenen iPad daha küçük bir kasaya sahip olacak. (iPad mini gibi) Bazı kaynaklar iPad mini’nin ikinci nesiline retina ekran geleceğini söylesede Kuo bunun bu sene olacağına inanmıyor.

Retina ekrana sahip iPad mini’nin gecikme nedenini iPad mini’nin daha küçük bir pile sahip olmasına bağlıyor. Retina ekranlı iPad mini’nin çıkış tarihini olarak Mayıs – Nisan 2014 olarak görüyor.

Son olarak Kuo, Ağustos ayına Haswell ile yenilenmiş iMac, Eylül de ise güncellenmiş retina MacBook Pro’nun satışa sunulmasını bekliyor.

Tagged With: , , , ,