iPhone 5S ve iPhone 5C satışları yeni bir rekor kırdı

Apple bugün, üç gün önce satışa sunulan iPhone 5c ve iPhone 5s’in haftasonu gerçekleşen satış rakamlarını açıkladı. Bu açıklamaya göre Apple, yeni bir satış rekoru kırarak dokuz milyon adet iPhone sattı. Açıklama ile birlikte Apple hisseleri uzun bir aradan sonra aniden 500 seviyesine çıktı.

iphone_5s_5c

Satışlarla ilgili olarak

“Şimdiye kadarki en iyi iPhone çıkışı oldu. İlk haftasonu dokuz milyon adetten daha fazla yeni iPhone satışı gerçekleştirdik”

açıklamasını yapan Apple CEO’su Tim Cook,

“Yeni iPhone’lara gösterilen ilgi inanılmaz ve ilk iPhone 5s stoklarımız satıldı. Mağazalara düzenli olarak yeni iPhone göndermeyi sürdürüyoruz. Herkesin sabrına değer veriyoruz ve herkes için yeteri kadar yeni iPhone üretebilmek için sıkı çalışıyoruz”

dedi. Şirket ayrıca  200 milyondan fazla iOS cihazın yeni mobil işletim sistemi iOS 7’ye güncellenerek tarihteki en hızlı yazılım güncellemesini de gerçekleştirmiş oldu.

Geçen yıl satışa çıkan iPhone 5, ilk haftasonu beş milyon adet satılmıştı.

iPhone5slaunch-640x477

Yukarıdaki tabloda iOS cihazlar ve Samsung’un en çok satış gerçekleştirdiği Galaxy serisi bazı ürünlerin ilk haftasonunda günlük satış rakamları görülüyor. Günde ortalama üç milyon adet satılan iPhone 5s ve iPhone 5c, şimdiye kadarki en hızlı satılan akıllı telefon modelleri oldu.

Tagged With: , , ,