iPhone 5S ve iPhone 5C satışları yeni bir rekor kırdı

-

Apple bugün, üç gün önce satışa sunulan iPhone 5c ve iPhone 5s’in haftasonu gerçekleşen satış rakamlarını açıkladı. Bu açıklamaya göre Apple, yeni bir satış rekoru kırarak dokuz milyon adet iPhone sattı. Açıklama ile birlikte Apple hisseleri uzun bir aradan sonra aniden 500 seviyesine çıktı.

iphone_5s_5c

Satışlarla ilgili olarak

“Şimdiye kadarki en iyi iPhone çıkışı oldu. İlk haftasonu dokuz milyon adetten daha fazla yeni iPhone satışı gerçekleştirdik”

açıklamasını yapan Apple CEO’su Tim Cook,

“Yeni iPhone’lara gösterilen ilgi inanılmaz ve ilk iPhone 5s stoklarımız satıldı. Mağazalara düzenli olarak yeni iPhone göndermeyi sürdürüyoruz. Herkesin sabrına değer veriyoruz ve herkes için yeteri kadar yeni iPhone üretebilmek için sıkı çalışıyoruz”

dedi. Şirket ayrıca  200 milyondan fazla iOS cihazın yeni mobil işletim sistemi iOS 7’ye güncellenerek tarihteki en hızlı yazılım güncellemesini de gerçekleştirmiş oldu.

Geçen yıl satışa çıkan iPhone 5, ilk haftasonu beş milyon adet satılmıştı.

iPhone5slaunch-640x477

Yukarıdaki tabloda iOS cihazlar ve Samsung’un en çok satış gerçekleştirdiği Galaxy serisi bazı ürünlerin ilk haftasonunda günlük satış rakamları görülüyor. Günde ortalama üç milyon adet satılan iPhone 5s ve iPhone 5c, şimdiye kadarki en hızlı satılan akıllı telefon modelleri oldu.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.