iPhone 5’ten beklentileriniz neler?

Artık saatler kaldı. Apple, yeni oyuncağımızı tanıtmak için hazırlanırken pek çoğumuz 12 Eylül’ü sabırsızlıkla bekliyor. Peki neyi bekliyoruz?

Apple bu etkinlikte, diğerlerinde olduğu gibi önce sayılarla bir gövde gösterisi yapacak. Yeni açılan mağazalardan, Mac, iPhone, iPad ve iPod satışları ile iTunes, App Store başarılarından bahsedecek. Yine üç temel konu üzerine kurulu bir etkinlik bekliyoruz. Şüphesiz bunlardan en ilgi çekici olanı yeni iPhone olacak. Yeni iPod ailesi de büyük ihtimalle iPhone ile aynı sahneyi paylaşacak. Diğer konu ve sürprizler için pek çok spekülasyon yapılsa da kesinlik kazanmadığı için bahsetmenin uygun olmadığını düşünenlerdenim. iPod bile sağlam birkaç veri haricinde yüzde yüz tanıtılacak diyemiyorum.

Yazıyı hazırlamamdaki temel amaç; iPhone hakkındaki beklentilerinizi merak ediyor olmam. Ekranın 4″ boyutuna cihazı biraz uzatıp çerçeveyi daraltarak erişeceğine artık kesin gözüyle bakıyoruz. Temelde iPhone 4/4S ten daha ince olacağını, arkasını cam yerine çift renkli aluminyum panel ile kapatılacağını sızıntılardan edindiğimiz kadarıyla biliyoruz diyelim. Apple tüm ekosistemi ters köşeye yatırıp farklı bir şey ile karşımıza çıkmazsa ortaya alınmış, geliştirilmiş ön kamera, gelişen mercek sistemi ile yeni arka kamera, yeni iPad’de kullanılan A5X veya ilk kez kullanılacak A6 çift çekirdekli işlemci, 1 GB ram ve kısmen iyileştirilmiş pil ömrü. Peki başka ne var? Özellikle donanımsal olarak birden fazla yenilik istiyorum ama gerçekleşme ihtimali oldukça zayıf görünüyor. Kısaca biraz daha büyük ekranlı, traşlanmış bir iPhone 4S mi göreceğiz?

Yeni nesil iPhone’dan neler bekliyorsunuz? Fazla uzaklara açılmadan atış serbest. Beklentilerinizi, aklınızdakileri yazarsanız memnun olurum. Yazıyı sonlandırmadan önce, merak ettiğim bir konuyu daha size sormak istiyorum. Apple’ın yeni akıllı telefonunu herhangi bir özelliğini bilmeden de satın alır mıydınız? Bu soruya aşağıdaki anket ile katılabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

Hiçbir özelliğini öğrenmeden iPhone 5 satın alır mısınız?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

 

Tagged With: ,