iPhone 6 19 Eylül’de Satışa Sunulabilir

Daha önce Apple ürünlerinin çıkış tarihleri için tutarlı tahminler yaptığı kanıtlanan iGen.fr, kaynaklarının siteyi yeni iPhone’ların 19 Eylül’de satışa çıkacağı konusunda bilgilendirdiğini duyurdu. Daha önce birkaç rapor 16-19 Eylül aralığında tarih veriyordu ancak birkaç yıldır tanıtımdan bir hafta sonraki cuma gününe denk gelen bir tarih beklentisi yüksekti.

İlk dedikodularda 4.7″ ekran boyutuna sahip iPhone 6’nın bu yıl, 5.5″ ekran boyutuna sahip diğer modelin ise 2015 başlarında satışa sunulacağı tahmin ediliyordu ancak son dedikodular her iki modelin de aynı anda satışa sunulacağı konusunda yoğunlaştı. iGen.fr sitesi de bu bilgiyi duyurusuna eklemiş.

KGI’den Apple hakkında en tutarlı tahminleri yapan analist Ming-Chi ise Ekim ayından önce 5.5″ iPhone 6 beklemediğine ilişkin görüşünü sürdürmeye devam ediyor.

Elbette tüm bu tahminler ve tarihler ABD ve iPhone’un eş zamanlı olarak satışa başladığı ilk ülkeler için geçerli. Ülkemizde bu zamana kadar birkaç aydan önce satış gerçekleşmedi ancak Apple Store’un açılması ile birlikte bu sürenin oldukça azalacağını tahmin ediyoruz.

Artık sona geldik. Nihayet yarın TSİ 20.00’de başlayacak etkinlik ile dananın kuyruğu kopacağı için çok fazla kafa yormaya gerek olmadığını düşünüyorum. Etkinliği yarın bu saatlerde Apple’ın resmi sitesinden veya Apple TV’nizden izleyebilirsiniz.

Tagged With: , ,