iPhone 6 19 Eylül’de Satışa Sunulabilir

-

Daha önce Apple ürünlerinin çıkış tarihleri için tutarlı tahminler yaptığı kanıtlanan iGen.fr, kaynaklarının siteyi yeni iPhone’ların 19 Eylül’de satışa çıkacağı konusunda bilgilendirdiğini duyurdu. Daha önce birkaç rapor 16-19 Eylül aralığında tarih veriyordu ancak birkaç yıldır tanıtımdan bir hafta sonraki cuma gününe denk gelen bir tarih beklentisi yüksekti.

İlk dedikodularda 4.7″ ekran boyutuna sahip iPhone 6’nın bu yıl, 5.5″ ekran boyutuna sahip diğer modelin ise 2015 başlarında satışa sunulacağı tahmin ediliyordu ancak son dedikodular her iki modelin de aynı anda satışa sunulacağı konusunda yoğunlaştı. iGen.fr sitesi de bu bilgiyi duyurusuna eklemiş.

KGI’den Apple hakkında en tutarlı tahminleri yapan analist Ming-Chi ise Ekim ayından önce 5.5″ iPhone 6 beklemediğine ilişkin görüşünü sürdürmeye devam ediyor.

Elbette tüm bu tahminler ve tarihler ABD ve iPhone’un eş zamanlı olarak satışa başladığı ilk ülkeler için geçerli. Ülkemizde bu zamana kadar birkaç aydan önce satış gerçekleşmedi ancak Apple Store’un açılması ile birlikte bu sürenin oldukça azalacağını tahmin ediyoruz.

Artık sona geldik. Nihayet yarın TSİ 20.00’de başlayacak etkinlik ile dananın kuyruğu kopacağı için çok fazla kafa yormaya gerek olmadığını düşünüyorum. Etkinliği yarın bu saatlerde Apple’ın resmi sitesinden veya Apple TV’nizden izleyebilirsiniz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.