iPhone 6 – 6 Plus Bugün İtibariyle 9 Ülkede Satışa Çıktı

-

Apple, iPhone 6 ve 6 Plus’ı başta ABD olmak üzere bugün itibariyle dokuz ülkede satışa sundu. Bu ülkelerde yeni iPhone’lar, Apple Online Store üzerinden ön siparişe sunulmuş ve ilk 24 saatte 4 milyon ön sipariş alarak rekor kırmıştı.

•ABD
•Avustralya
•Kanada
•Fransa
•İngiltere
•Hong Kong
•Almanya
•Japonya
•Singapur

martyn_williams_2014-sep-19

Çoğu ülkedeki Apple Store’lar bugüne özel, yerel saat ile sabah 8’de açıldı. Yer aldığı konumdan dolayı yeni iPhone’lara sahip olan ilk ülke Avustralya oldu. Bu heyecanı kullanıcılarla birlikte yaşamak için Tim Cook, Kaliforniya Palo Alto’daki Apple Store  mağazasını ziyaret etti. Aynı zamanda bugün ile ilgili twitter’dan bir mesaj da paylaştı.

Dünya etrafındaki bütün yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarına teşekkürler! -Tim Cook

Eski Burberry CEO’su ve şu anda Fiziki ve Çevrimiçi Mağazalardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı çiçeği burnunda Angela Ahrendts’ta lansman gününü müşteriler ile birlikte Avustralya Sidney Apple Store’da karşıladı.

bn-ep637_0918ap_g_20140919000304

Kalabalığa ise her ürün lansmanlarında olduğu gibi bugün de kahve ve su gibi ikramlar dağıtıldı. Apple Store çalışanları, sıradaki insanları gezdi, hallerini hatırlarını sordu, sorularını aldı ve hangi model, kapasite veya renk cihaz alacaklarını sorup ona göre insanlara rezervasyon yaptılar. Bu rezervasyon kartları aynı zamanda iPhone’nunuz da yer alan Passbook’a eklendiği için daha önceki gibi klasik küçük kağıtlar dağıtılmıyor. Cihazın satışa çıkmasından itibaren özellikle iPhone 6 Plus’ın mağazalarda çok az miktarda bulunduğu öğrenildi.

newyorkline

Dünyanın çeşitli yerlerinde günler öncesinden ünlü Apple mağazaları önünde yine kuyruklar oluşmaya başladı.

Ülkemizde 26 Eylül’de satışı başlayacak olan iPhone 6 için de İstanbul Zorlu Center Apple Store’da benzer manzaraların oluşacağı tahmin ediliyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

  1. Bizde de kuyruk olacaksa Online Store dan parasını ödeyip gün içinde sıra beklemeden elden teslim alabilir miyiz acaba? Yoksa zaten kargo sonraki haftaya sarkar.

  2. Maalesef hayır. Dediğiniz sistem in-store pickup ve sadece ABD’de mevcut. Bu sistem ABD’de bile yeni iPhone’lar gibi stok sıkıntısı yaşanan ürünlerde kullanılamıyor. Ama ülkemizde online ve fiziki mağaza stokları ayrı ve stok ihtiyaca göre iki mağaza arasında aktarılamıyor. Bu nedenle ürünü online mağazadan ilk sipariş edenlerden birisi olmanız halinde çok bekleyeceğinizi zannetmiyorum. 26 Eylül’de ürünün stoklara girmiş olması gerekiyor ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren çok geçmeden kargoya verilir tahminimce. Ardından size ulaşması da 2 günü geçmeyecektir.

  3. Emin bey, online mağazada uygulanan uygulanan %4 indirimi Apple Store’da %4 nakit indirimi diye geçiyor. Tabi ki bu indirim için debit card bile kullanmamanız gerekiyor çünkü debit card bile olsa araya yine bir banka girdiği için %4 indirim yapılmıyor. Yani parayı nakit olarak teslim etmeniz gerekmekte %4 indirimi elde edebilmek için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.