iPhone 6 Türkiye Stok Durumu

design_hero_large_2x

9 Eylül’deki tanıtımdan sonra 19 Eylül’de ABD, İngiltere, Almanya gibi ülkerlerde satışa çıkan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ilk üç günde 10 milyon adet satarak yeni bir rekor kırdı. 26 Eylül’de Türkiye’nin de içinde bulunduğu yirmiden fazla ülkede satışa çıkacak olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında oldukça fazla soru aldık.

En çok gelen soru ise Apple’ın bütün yeni çıkan ürünlerinde yaşanan stok sorunu ile ilgiliydi. Kaynaklarımızdan aldığımız ortalama rakamlara göre;

  • Operatörlere toplam 40 bin cihaz
  • APR ve teknoloji marketlerine 12.500 cihaz
  • Apple Retail Store ve Apple Online Store’a da toplam da 50 bin cihaz ayrılması planlanıyor.

Apple, Türkiye’de online mağaza üzerinden ön siparişi açmamasına rağmen Zorlu Center Apple Store’dan iPhone 6 veya iPhone 6 Plus alacaklar için ön sipariş bölümünü açtı. İstediğiniz cihazın stokta kalıp kalmadığına bakarak cihazı ayırtabilir ve Cuma günü Zorlu Center Apple Store’dan teslim alabilirsiniz.

Stok durumunlarını kontrol ettiğimde iPhone 6 Plus’ın hiçbir modelinin kalmadığını gördüm. Apple kullanıcıları büyük ekran istiyormuş ama sesimizi duyan yokmuş.

Ürünlerin gelişi ile ilgili duyduğum bir diğer bilgi ise Apple’ın belirlediği stokların yarısını iPhone 6 diğer yarısını ise iPhone 6 Plus şeklinde getireceği yönündeydi.

Stok durumları yoğunluğa göre değiştirilebilir.

Tagged With: , , , ,