iPhone 6 Üretimi Temmuz’da Başlıyor

Japon web sitesi EMSOne‘ın yayınladığı bir habere göre Apple 4.7″ ekranlı iPhone 6 için seri üretime önümüzdeki temmuz ayında başlıyor.

iphone47

Uzun süredir Apple’ın daha büyük ekranlı iPhone(lar) çıkartacağı dedikodularının artık sonu gelmek bilmiyor. 4.7″ ve 5.5″ ekranlı iki yeni iPhone modelinin satışa çıkacağına dair yaklaşık bir yıldır söylentiler dolaşıyor. Geçen hafta basına sızan ve yeni nesil iPhone’a ait olduğu ileri sürülen şemaların daha dumanı tüterken bazı tasarımcılar bu şemaları baz alarak konsept çalışmalar bile yaptılar.

iphone-6-side-800x536

Şemalardan yola çıkarak ölçekli olarak hazırlanan tasarımlardan en çok konuşulanı ise MacRumors’un web sitesinde yayınladığı bu tasarım oldu. Dikkatli okuyucular iOS 8 ile gelmesi beklenen HealthBook uygulamasının da tasarımda yer bulduğunu gözden kaçırmamıştır.

Geçen ay Reuters da 4.7 inç ekranlı iPhone 6’nın önümüzdeki sonbaharda satışa sunulabileceğine dair bir rapor yayınlamıştı. Son söylentiler ile artık tüm kaynakların iki farklı ekran boyutlu iPhone modeli geleceğine inandığını söyleyebiliriz.

Temmuz ayında üretime başlayacak olan 4.7 inç ekranlı iPhone’u Eylül ayında üretime başlaması beklenen 5.5″ ekranlı modelin izleyeceği öngörülüyor.

Büyüyen boyutunun yanında kullanılacak malzemenin mevcut Gorilla Glass’tan daha dayanıklı olan Safir olarak değiştirileceği ekran, daha ince ve belkide neredeyse çerçevesiz bir kasa tasarımı yanında gelişmiş işlemci ve kamera yenilikleri de yeni nesil iPhone’un beklenenler listesi dahilinde…

Tagged With: ,