iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Tanıtıldı

Unknown-2

Büyük günün sonuna gelindi ve tanıtımdan önce çıkan dedikodular ile aynı özelliklere sahip 4.7-inçlik iPhone 6 ve 5.5-inçlik iPhone 6 Plus tanıtıldı.

iPhone 5s’den daha ince kasaya sahip iPhone 6 modellerinde ilk göze çarpan değişiklik eski nesil iPhone’lardan beri yeri değişmeyen güç butonu telefonun sağ tarafına taşınmış ve iPhone’un yanında Samsung kullanan biri olarak büyük ekranlı cihazlarda kullanım için çok daha kolay olduğunu söyleyebilirim.

f1410283510

Kullanıcıların iPhone’larda en çok şikayetçi olduğu konulardan biri olan pil konusunda da çok büyük etki yaratacak kadar olmasada Apple küçük bir geliştirme yapmış.

powerful_large_2x

İki iPhone 6 modeli arasındaki tek fark ekran boyutunu ile bitmiyor. 1344×750 piksel çözünürlüğe sahip iPhone 6 modelinin yanında iPhone 6 Plus 1920×1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip.

Unknown

Kamera konusunda çıkan dedikoduların tersine Apple, iPhone 5s’in kamerasıyla yola devam etmeyi planlamıştı ve iPhone 6 ile iPhone 6 Plus modellerine 8 megapiksellik iSight kamerayı eklemiş. Kamera özelliği olarak iPhone 6’dan daha üstün olan iPhone 6 Plus’da optik görüntü sabitleyici bulunuyor. Panoramik çekimlerde 43 megapiksel fotoğraflar çekmemize olanak sunuyor.

Unknown-4

Kapasitede 32 GB’dan vazgeçen Apple, 16, 64 ve 128 GB’lık modelleri piyasaya sürecek ve gümüş, altın, uzay grisi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle karşımızda olacak.

Ve en çok beklenen ama iPhone 6 ile gelen NFC’ye sıra geldi… Passbook hesabınıza eklediğiniz kredi kartları ile kolaylıkla temassız alışveriş yapmanıza olanak sunuyor.

Unknown-3

iPhone 6, Türkiye’de 26 Eylül’de satışa sunuluyor. 4.7-inçlik iPhone 6 modeli 2.349 TL’den satışa sunulurken 5.5-inçlik iPhone 6 Plus modeli 2.649 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi almak için Apple’ın internet mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

iPhone 6 hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Apple’ın türkçe sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ı beğendiğiniz mi?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Tagged With: ,