iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Tanıtıldı

-

Unknown-2

Büyük günün sonuna gelindi ve tanıtımdan önce çıkan dedikodular ile aynı özelliklere sahip 4.7-inçlik iPhone 6 ve 5.5-inçlik iPhone 6 Plus tanıtıldı.

iPhone 5s’den daha ince kasaya sahip iPhone 6 modellerinde ilk göze çarpan değişiklik eski nesil iPhone’lardan beri yeri değişmeyen güç butonu telefonun sağ tarafına taşınmış ve iPhone’un yanında Samsung kullanan biri olarak büyük ekranlı cihazlarda kullanım için çok daha kolay olduğunu söyleyebilirim.

f1410283510

Kullanıcıların iPhone’larda en çok şikayetçi olduğu konulardan biri olan pil konusunda da çok büyük etki yaratacak kadar olmasada Apple küçük bir geliştirme yapmış.

powerful_large_2x

İki iPhone 6 modeli arasındaki tek fark ekran boyutunu ile bitmiyor. 1344×750 piksel çözünürlüğe sahip iPhone 6 modelinin yanında iPhone 6 Plus 1920×1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip.

Unknown

Kamera konusunda çıkan dedikoduların tersine Apple, iPhone 5s’in kamerasıyla yola devam etmeyi planlamıştı ve iPhone 6 ile iPhone 6 Plus modellerine 8 megapiksellik iSight kamerayı eklemiş. Kamera özelliği olarak iPhone 6’dan daha üstün olan iPhone 6 Plus’da optik görüntü sabitleyici bulunuyor. Panoramik çekimlerde 43 megapiksel fotoğraflar çekmemize olanak sunuyor.

Unknown-4

Kapasitede 32 GB’dan vazgeçen Apple, 16, 64 ve 128 GB’lık modelleri piyasaya sürecek ve gümüş, altın, uzay grisi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle karşımızda olacak.

Ve en çok beklenen ama iPhone 6 ile gelen NFC’ye sıra geldi… Passbook hesabınıza eklediğiniz kredi kartları ile kolaylıkla temassız alışveriş yapmanıza olanak sunuyor.

Unknown-3

iPhone 6, Türkiye’de 26 Eylül’de satışa sunuluyor. 4.7-inçlik iPhone 6 modeli 2.349 TL’den satışa sunulurken 5.5-inçlik iPhone 6 Plus modeli 2.649 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi almak için Apple’ın internet mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

iPhone 6 hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Apple’ın türkçe sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

[poll id=”37″]

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

9 YORUMLAR

 1. Ben 5s satın almayı düşünüyorum. şuan fiyatı da düştü. 6 yı şahsen beğenmedim tasarım olarak. bu konuda sizin fikriniz nedir acaba ? 5s şuan için mantıklımıdır ?

  • Teknik olarak genel olarak Türkiye’de yaşadığımızı da düşünürsek iPhone 6 veya 6 Plus’ı 5s’ten -en azından şimdilik- ayıran ciddi bir fark yok. Tasarım olarak da sizi cezbedemediyse en mantıklı olan hazır fiyatı da düşmüşken iPhone 5s almak ki gerek tasarım gerek kullanım açısandan en başarılı iPhone modellerinden biri.

 2. Cep telefonu tek elle rahat kullanılamıyorsa kullanım sıklığı da azalıyor. iPhone büyüdükçe daha çok elden düşüyor, daha çok atıl kalıyor. Ben kendim bunu 5s’te yaşıyorum. Eskiden iPhone 3 ve 4 kullanıyordum ve daha çok elimde kalıyordu, 5s’e geçtim daha az elime almaya başladım. Zaten pil sorunu da buna eklenince, büyümek bir işe yaramıyor. Ancak kullanıcılarını kendinden soğutuyor.

  • Sonuna kadar katılıyorum. 4.7 iPhone 6’yı elime alıp iyice tartmadan iPhone 5s’imi değiştirmeyi düşünmüyorum. 5.5″ iPhone 6 Plus’ı düşünemiyorum bile. Sanırım şimdiye kadar ilk kez bir iPhone’u elime almadan önce satın almayacağım…

 3. Kafama takılan ve beni bir hayli şaşırtan durum artan fiyatlar oldu. Tüm dünya ülke store’larında fiyatlar değişmezken neden Türkiye’de böyle bir artışa gidildi anlamıyorum.
  Amerika, Almanya, İngiltere’de halen $649, €699 ve £529 ile satılırken neden Türkiye’de 2149 liradan 2349 liraya çıkıldı?
  Kurlarda çok mu ciddibartışlar oldu?
  Ya da haberimiz yokken yine ÖTV’ye mi yüklendiler?

 4. Yazınız için teşekkürler. Sızıntılarda ne varsa çıktı. Bu kadar sızıntı Apple’a yakışmadı. 5s kullanıyorum. Apple takip edilen bir firma iken takip eden durumuna düştü. 2012’de tanıtılan Nexus 5’te ne varsa iPhone 6’da o özellikler var. Hele fiyatlara hiç girmek bile istemiyorum. Daha düşük fiyatlara daha iyi özelliklerde telefon almak varken iPhone 6 ve 6 Plus’a sadece iPhone fanatiği telefon kullanıcıları para ödeyecektir. Ellerim küçük olduğu için 5s bana yeterli. 2350 veya 2650 lira gibi fahiş fiyatları ödemek niyetinde değilim. Hele lasnmanda yaşanan yayın kesintilerine ve Apple Watch fiyatına hiç girmek bile istemiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.