iPhone 6’dan Yeni Kareler

Geçen ay sonu iPhone 6 Parlayan Logo İle Gelebilir başlığıyla ilk kez arkasında Apple logosu bulunan bir kasa fotoğrafı yayınlanmıştı. Kasa üzerinde logonun kamera, mikrofon ve flash yuvası haricinde logonun da açık olması, yeni iPhone’un MacBook’lardaki gibi parlayan bir logo ile gelebileceği ihtimalini düşündürmüştü. Daha sonra ise bu açıklığın iMac’lerdeki gibi anten için bırakıldığını düşündük. Malum, aluminyum kasadan sinyal alımı neredeyse imkansız.

Bugün Nowhereelse.fr sitesi yine arka kasanın farklı açılardan yüksek kaliteli birkaç fotoğrafını yayınladı ki bu parçanın gerçek iPhone 6’ya ait olduğunu düşünüyoruz. iphone_6_shell_front_rear-800x792

Yandan bakıldığında ise kasanın sol tarafındaki ses düğmeleri şimdiye kadarki yerini aynen korurken sağ tarafta sim kart girişinin üzerinde, uyku/uyandırma düğmesine ait olduğunu düşündüğümüz bir boşluk daha bulunuyor. Ekranın genişlemesi nedeniyle cihazın üst kısmına tek el ile rahat bir erişim sağlanamayacağından yan kısma alınan bu düğme, ekran boyutunun kimilerini kolay kullanım açısından rahatsız edebilecek bir boyuta erişeceğini düşündürüyor.

iphone_6_shell_sides-1

Kesilmiş Apple logosu bildirim ışığı için kullanılabilir belki ancak hala düşük bir ihtimal. iPad modellerinde de bu yuvanın aluminyum üzerine baskı yapmak yerine daha şık görüneceği düşünülerek yerleştirildiği biliniyor. Orjinal iPad’de ise anten için kullanılan açıklığın yeni iPhone’da ışıktan çok daha önemli işler için kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Yeni iPhone’un önümüzdeki Eylül ayında tanıtılıp gecikmeden satışa çıkacağı bekleniyor. Eylül’de 4.7-inçlik modeli takiben birkaç ay içinde ise 5.5-inçlik ikinci bir model daha bekleniyor. Muhtemelen Apple iOS 8’in tüm kullanıcıların indirmesine açıldıktan hemen sonra yeni modeli satışa sunacaktır.

Tagged With: ,