iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Modellerine Force Touch Desteği

-

The Wall Street Journal‘ın haberine göre Apple, yeni MacBook’un izleme dörtgeninde ve Apple Watch’ta kullandığı Force Touch teknolojisini yeni nesil iPhone modellerinde de kullanacak. Ekrana dokunmak ve hafifçe bastırmak arasındaki farkı algılayarak cihazın uygulanan basınca göre tepki tepki vermesine olanak sağlayan teknoloji’nin iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerine gelebileceğine ilişkin ilk söylentiyi çıkartan WSJ değil. 2013 yılında Bloomberg bu teknolojiyi Apple’ın gelecek nesil cihazlarına entegre edebileceğini duyurmuştu.

A-pink-iPhone-6-PlusYeni modeller hakkında Appleinsider, yerleşik sanal sim kart, 2GB ram, A8X işlemci söylentilerini paylaşmıştı.

Apple’ın 2007 yılında iPhone tanıtımının ardından çok geçmeden iPhone ekranlarında kullandığı multitouch teknolojisini diğer cihazlarında da kullanmaya başladığını görmüştük. Force Touch teknolojisini de Apple Watch’ın ardından ilk olarak 9 Mart’taki etkinlikte tanıtılan yeni MacBook‘lara eklediğine şahit olduk. Gidişata bakılacak olursa bu beklentinin bir söylentiden daha tutarlı olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında burada yazıyı bitirmeyi planlıyordum. WSJ’nin aynı başlık altında bir öngörüsü daha var ve paylaşmak konusunda kararsızdım. En iyisi ben paylaşayım, yorumu siz yaparsınız zaten. Hem belki bayanların hoşuna gider.

Habere göre Apple, yeni iPhone modellerine mevcut renklerin haricinde “pembe” renk seçeneğini de eklemeye hazırlanıyormuş. Ne diyelim… Zaman gösterecek.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.