iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Modellerine Force Touch Desteği

The Wall Street Journal‘ın haberine göre Apple, yeni MacBook’un izleme dörtgeninde ve Apple Watch’ta kullandığı Force Touch teknolojisini yeni nesil iPhone modellerinde de kullanacak. Ekrana dokunmak ve hafifçe bastırmak arasındaki farkı algılayarak cihazın uygulanan basınca göre tepki tepki vermesine olanak sağlayan teknoloji’nin iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerine gelebileceğine ilişkin ilk söylentiyi çıkartan WSJ değil. 2013 yılında Bloomberg bu teknolojiyi Apple’ın gelecek nesil cihazlarına entegre edebileceğini duyurmuştu.

A-pink-iPhone-6-PlusYeni modeller hakkında Appleinsider, yerleşik sanal sim kart, 2GB ram, A8X işlemci söylentilerini paylaşmıştı.

Apple’ın 2007 yılında iPhone tanıtımının ardından çok geçmeden iPhone ekranlarında kullandığı multitouch teknolojisini diğer cihazlarında da kullanmaya başladığını görmüştük. Force Touch teknolojisini de Apple Watch’ın ardından ilk olarak 9 Mart’taki etkinlikte tanıtılan yeni MacBook‘lara eklediğine şahit olduk. Gidişata bakılacak olursa bu beklentinin bir söylentiden daha tutarlı olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında burada yazıyı bitirmeyi planlıyordum. WSJ’nin aynı başlık altında bir öngörüsü daha var ve paylaşmak konusunda kararsızdım. En iyisi ben paylaşayım, yorumu siz yaparsınız zaten. Hem belki bayanların hoşuna gider.

Habere göre Apple, yeni iPhone modellerine mevcut renklerin haricinde “pembe” renk seçeneğini de eklemeye hazırlanıyormuş. Ne diyelim… Zaman gösterecek.

Tagged With: , , ,