Türkiye’nin ilk Apple Store’u için önemli bir ayrıntı

Hatırlarsanız geçen haftasonu Dedikodu: İstanbul’a Apple Store başlıklı yazıda da belirttiğim ama doğrulayacak bir kaynak bulamadığım için sessiz kalmayı tercih ettiğim Apple Store haberi için sanırım bir ipucu buldum. Öncelikle bu haber için direk Apple Türkiye ofisinden Elma Dergisi’ne bilgi aktaran Enes’in yazdıklarına göz atalım..

“Konu ile alakalı şöyle bir açıklamada bulunmak isterim.

Apple Teknoloji Çözümleri LTD yetkililerinden aldığım bilgiye gore.
Türkiye yetkililerinin durumdan haberi yok, hatta yayımlanan haberi Amerika ve Avrupadaki merkezlerine raporluyorlardı ben ofislerinde bulunduğum sırada.

Yetkilinin yaptığı acıklamada, Apple Türkiye mağazasının planlandığını fakat, -bunun çok kolay bir süreç olmadığı, en az 150 kişilik bir ekip şeklinde olacağı- diye bir ibare kullanıldı konuşma esnasında. Apple Türkiye LTD şirketinde yetkili 6 kişi bulunuyor.”

Apple’ın yakında Türkiye’deki ilk resmi mağazasını açacağına dair tahminlerimiz bugün biraz daha güçlendi. Türkiye’de bugüne kadar mağazacılık, satış, pazarlama ve teknik servis tarafında Koç grubu bünyesindeki Bilkom’la çalışan ABD’li Apple, geçtiğimiz yıl Türkiye ofisini kurarak yeniden yapılanma süreci başlatmıştı.

Benim bulduğum bilgi ise tamamen yerli imalat :) Bir konu üzerine araştırma yaparken Wikipedia’da denk geldiğim bir tabloyu sizlerle paylaşmak istiyorum;

Kaynağın adresi ise şöyle;

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Store#Locations

Gördüğünüz gibi henüz Apple Store bulunmayan İsveç’e 2, Türkiye’ye ise 2012 içinde 1 yeni Apple Store açılacak.

Apple Store haberi neredeyse tüm yerli basın organlarında yer aldı. Dikkat edebildiyseniz hiçbiri kaynak göstermeye yanaşmadı. Elma Dergisi olarak konuyu araştırıp, edindiğim bu bilgiyi siz Elma Dergisi takipçileriyle paylaşabildiğim için mutluyum.

Tagged With: , ,