iTunes 10.5.1 Yayınlandı [GÜNCELLENDİ 2]

Apple, iTunes 10.5.1 güncellemesini yayınladı. iTunes Match özelliğinin öne çıktığı güncellemeyi Elma Menüsü’nden yazılım güncelleme’yi seçerek yükleyebilirsiniz. Direk olarak indirmek isteyenler ise  Apple’ın resmi sitesinden indirebilir. iTunes Match servisi ABD’deki kullanıcıların ilgisini çekecek bir özellik. Müzik kütüphanenizi iCloud üzerine taşıyan ve dilediğiniz her yerden müziğinize erişmenizi sağlayan bu özellik hala Beta olarak tanımlanıyor ve yıllık 25 $ ile ücretlendiriliyor.

[GÜNCELLEME 1 :]

Yazılım ABD’deki Apple kullanıcılar için yayınlandı ancak Türkiye’den güncelleme yapmak istediğinizde henüz sistem yeni yazılımı bulamıyor. Bunun dil desteği ile mi yoksa iTunes Match servisinin Türkiye’de faal olmadığından mı yayınlanmadığını henüz kestiremedik.

[GÜNCELLEME 2:]

Nihayet güncelleme indirilebilir oldu.

Apple’ın iTunes 10.5.1 güncellemesi hakkındaki resmi bildirisi ise şöyle:

iTunes 10.5.1’deki yenilikler neler?

 

Karşınızda iTunes Match. CD’lerden içe aktardığınız müzikler de dahil olmak üzere müzik arşivinizin tamamını iCloud’da saklayın ve iPhone’unuz, iPad’iniz, iPod touch’ınız, bilgisayarınız veya Apple TV’niz ile istediğiniz yerde ve zamanda koleksiyonunuzun keyfini çıkarın.

 

iTunes 10.5 şunları içerir:

 

• Buluttaki iTunes. iTunes artık satın aldığınız müzikleri ve TV’de oynatılabilen öğeleri iCloud’da saklar ve onları herhangi bir yerde ve zamanda ek bir ücret ödemeden aygıtlarınızda kullanabilmenizi sağlar.

 

• Otomatik İndirmeler. Herhangi bir aygıtta veya bilgisayarda müzik satın alın, bir kopyası Mac’inize ve iOS aygıtlarınıza otomatik olarak indirilsin.

 

• Daha Önce Satın Alınanları İndirme. Daha önce satın aldığınız müzikleri, TV’de oynatılabilen öğeleri, uygulamaları ve kitapları ek bir ücret ödemeden yeniden indirin. Daha önce satın alınanlar artık iTunes Store’da yoksa kullanılamayabilirler.

 

• iOS 5 yazılımına sahip iPhone’unuzla, iPad’inizle veya iPod touch’ınızla eşzamanlayın.

 

• Wi-Fi Eşzamanlama. iPhone’unuz, iPad’iniz veya iPod touch’ınız ile iTunes aynı Wi-Fi ağında oldukları zaman onları otomatik olarak eşzamanlayın.

 

Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için, lütfen şu adresi ziyaret edin: support.apple.com/kb/HT1222

 

 

Tagged With: , , , ,