iTunes 10.5.2 Yayınlandı

-

apple-update - Elma Dergisi TürkiyeApple, iTunes’u güncelledi. Ciddi bir yenilik bulundurmayan ancak pek çok hatanın düzeltildiği yeni sürüm hakkında Apple’ın duyurusu şöyle:

iTunes 10.5.2’deki yenilikler neler?

 

iTunes 10.5.2, iTunes Match için birçok iyileştirme içerir ve bazı CD’leri çalarken veya içe aktarırken oluşan bir ses bozulması sorununu düzeltir.

 

iTunes 10.5.1 şunları içerir:

 

• iTunes Match. CD’lerden içe aktardığınız müzikler de dahil olmak üzere müzik arşivinizin tamamını iCloud’da saklayın ve iPhone’unuz, iPad’iniz, iPod touch’ınız, bilgisayarınız veya Apple TV’niz ile istediğiniz yerde ve zamanda koleksiyonunuzun keyfini çıkarın.

 

• Buluttaki iTunes. iTunes artık satın aldığınız müzikleri ve TV’de oynatılabilen öğeleri iCloud’da saklar ve onları herhangi bir yerde ve zamanda ek bir ücret ödemeden aygıtlarınızda kullanabilmenizi sağlar.

 

• Otomatik İndirmeler. Herhangi bir aygıtta veya bilgisayarda müzik satın alın, bir kopyası Mac’inize, PC’nize ve iOS aygıtlarınıza otomatik olarak indirilsin.

 

• Daha Önce Satın Alınanları İndirme. Daha önce satın aldığınız müzikleri, TV’de oynatılabilen öğeleri, uygulamaları ve kitapları ek bir ücret ödemeden yeniden indirin. Daha önce satın alınanlar artık iTunes Store’da yoksa kullanılamayabilirler.

 

• iOS 5 yazılımına sahip iPhone’unuzla, iPad’inizle veya iPod touch’ınızla eşzamanlayın.

 

• Wi-Fi Eşzamanlama. iPhone’unuz, iPad’iniz veya iPod touch’ınız ile iTunes aynı Wi-Fi ağında oldukları zaman onları otomatik olarak eşzamanlayın.

 

Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için, lütfen şu adresi ziyaret edin: support.apple.com/kb/HT1222

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

  1. Blogda ne ios 5.1 beta 1 yada beta 2 ile ilgili haberler ve gelişmeleri göremiyorum neden acaba.
    Bö de birinci oldunuz ama burada eksiklik hissediyorum takipçiniz olarak her gelişmeyi önce burada görmek isterim ama olmuyor bir türlü başka ortamlara kayıyoruz.
    Biraz mualiflik yaptım ama kusuruma bakmayın yazmak ihtiyacı uydum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.