itunes 10.5

iTunes 10.5 Yayınlandı

itunes 10.5

Apple, biraz önce iTunes 10.5 sürümünü indirmeye açtı. iTunes 10.5 sürümü, yarın yayınlanacak olan iOS 5 ve iCloud’u destekliyor ve iOS cihazlarınızın yeni işletim sistemi ile bilgisayarınızın eşitlenmesine olanak sağlıyor.

Yeni iTunes 103 MB boyutunda ve Elma menüsünden “Yazılım Güncelleme” seçeneği ile yüklenebilir. Apple resmi sitesi altındaki iTunes anasayfasında henüz yerini almadı ancak ben bu yazımı tamamladığımda muhtemelen anasayfa da güncellenmiş olacak. Aylardır beta olarak kullandığım ve son sürümünü çalıştırdığım için kendi sistemimde otomatik güncelleme seçeneği çıkmadı. iOS 5 ile birlikte iTunes beta sürümlerini kullanan arkadaşların sorun yaşarlarsa yazılımı direk siteden indirmelerini öneriyorum.

iTunes 10.5’teki yenilikler neler?

Buluttaki iTunes. iTunes artık satın aldığınız müzikleri ve TV’de oynatılabilen öğeleri iCloud’da saklar ve onları herhangi bir yerde ve zamanda ek bir ücret ödemeden aygıtlarınızda kullanabilmenizi sağlar.

Otomatik İndirmeler. Herhangi bir aygıtta veya bilgisayarda müzik satın alın, bir kopyası Mac’inize ve iOS aygıtlarınıza otomatik olarak indirilsin.

Daha Önce Satın Alınanları İndirme. Daha önce satın aldığınız müzikleri, TV’de oynatılabilen öğeleri, uygulamaları ve kitapları ek bir ücret ödemeden yeniden indirin. Daha önce satın alınanlar artık iTunes Store’da yoksa kullanılamayabilirler.

iOS 5 yazılımına sahip iPhone’unuzla, iPad’inizle veya iPod touch’ınızla eşzamanlayın.

Wi-Fi Eşzamanlama. iPhone’unuz, iPad’iniz veya iPod touch’ınız ile iTunes aynı Wi-Fi ağında oldukları zaman onları otomatik olarak eşzamanlayın.

Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için, lütfen şu adresi ziyaret edin: support.apple.com/kb/HT1222

Tagged With: ,