iTunes: 2013’ün En İyileri

apple itunes 2013 en iyileri

Apple, iTunes’ta “2013’ün En İyileri” başlıklı bir bölüm yayınladı. Editörlerin seçtiği en iyi parçalar, uygulamalar ve öne çıkan filmler listeleniyor. Malesef ABD’de olduğu gibi TV Showları, kitaplar veya podcastler bulunmuyor.

Müzik kategorisinde yılın albümü Duman’ın Darmaduman adlı eseri olurken iPhone için seçilen uygulama Sağlık ve Egzersiz kategorisinden Moves adlı uygulama. Yılın oyunu ise Ridiculous Fishing – A Tale of Redemption olmuş. iPad’de ise Disney Animated yılın uygulaması, Badland ise yılın oyunu seçilmiş.

Editörlerin seçtikleri filmler ise; Sevimli Canavarlar Üniversitesi, Babadan Oğula, Aşk (Amour) ve Sırları Çalıyoruz: Wikileaks’in Öyküsü

Açıkcası bir de eleştiri yapmadan edemeyeceğim. Bu yılın Fiyasko ödüllerini de ben dağıtayım bari. iPad için seçilen yılın oyunu Badland’a bir lafım yok ama gerisi olduğu gibi fiyasko. Bunları kim seçmiş bilmiyorum ama Apple Türkiye, bunları seçenleri yeniden seçmeli diye düşünüyorum. Sadece en çok indirilenler olsa gam yemeyeceğim ama editörün seçtikleri bana biraz komik geldi. Ayrıca yine bir başka fiyasko ödülü, sayfa için görsel hazırlayan Apple Türkiye çalışanına gidiyor. O ne öyle yahu? iPAD veya iPHONE nedir? Bari yazımı düzeltin. Anlaşılan o ki seneye oturup bu listeyi sizlerin de oylarını alarak biz yapacağız sevgili okuyucular.

Tagged With: , , , , , , , ,