iTunes Festival, Apple Music Festival Olarak Geri Dönüyor

Gelenekselleşen iTunes Festival, bu sene Apple Music Festival ismi ile geri dönüyor. Fakat festivalin süresi her yıl olduğu gibi 30 gün sürmeyecek. Festivalde şimdiden yer alacağı açıklanan isimler ise Pharrell Williams, One Direction, Florence + The Machine ve Disclosure.

Apple, bugün açıkladığı üzere 19-28 Eylül tarihleri arasında Apple Music Festival’inin her yıl olduğu üzere Londra’nın Roundhouse Sanat Merkezi’nde düzenleneceğini duyurdu. Kullanıcılar ise festival kapsamında düzenlenen konserleri iOS 8.4 ile gelen yeni Müzik uygulamasından, PC ve Mac cihazlarından iTunes aracılığı ile canlı olarak izleyebilecekler. Apple ayrıca festival hakkında içerik paylaşımlarını Beats 1 radyo aracılığıyla ve festivalden kamera arkası görüntülerini Apple Music Connect üzerinden kullanıcılara ulaştıracak.

Apple Music Festival’e katılmak bu sene de ücretsiz ve Apple, kullanıcıların konsere katılabilmeleri için çeşitli yollarla biletleri kullanıcılara ulaştırıyor. Biletler İngiltere’de ki yerel firmalar tarafından çekilişle kullanıcılara dağıtılıyor. Yasal zorunluluklardan dolayı ise İngiltere vatandaşı olmayan kullanıcılar fast,vale katılamıyor. Fakat dediğimiz gibi konseri canlı olarak izlemek mümkün. Apple yakında daha fazla detayı açıklayacağını belirtiyor ve yeni bilgiler geldikçe sizinle paylaşacağız. Apple Music Festival’in sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Not: Bildiğiniz gibi Apple Music ülkemizde hala aktif değil ve her ne kadar Apple, sayfada “Çok yakında” yazısını bulundursa da, servisin ülkemizde ne zaman aktif olacağı veya aktif hale gelip, gelmeyeceği bilinmiyor. Festivalin, canlı yayınının Apple Music servisi üzerinden yapılacak olması ve servisin ülkemizde aktif olmaması; acaba bu festivalin Türkiye’de izlenemeyeceği anlamına mı geliyor sorusunu akıllara getiriyor. Festival tarihi yaklaştıkça bu konu hakkında da daha fazla detaya sahip olmayı umuyoruz.

Tagged With: , , ,