iTunes Hediye Kartları Nedir – Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı olmayan çoğu Apple kullanıcısı, App Store’daki ücretli uygulamaları yükleyemeyeceğini düşünüyor. Oysaki Apple’ın kredi kartı olmayan kullanıcıları için ‘iTunes Hediye Kartları’ mevcut. Şimdi bu kartlara bir göz atalım.

Çoğu teknoloji mağazasından temin edebileceğiniz iTunes hediye kartları, genelde 14 haneli bir kod aracılığıyla kredi kartına gerek kalmadan App Store’dan ücretli uygulamalar yüklemenizi, iTunes Store’dan müzikleri, filmleri indirmenizi ve uygulama içi satın alım yapmanızı sağlıyor. iTunes hediye kartlarının ülkemizde 25 ve 50 TL’lik olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Peki bu kartları nasıl kullanacaksınız?

IMG_4102

Öncelikle cihazımızdan App Store’u açıyoruz. Alt taraftan ‘Öne çıkanlar’ bağlantısına dokunuyoruz. Daha sonra öne çıkanlar sayfasında en alta iniyoruz. Burada ‘Kodu Kullan’ yazısına tıklıyoruz ve faturanın üzerinde bulunan kodu giriyoruz. İşlem tamam! Artık Apple kimliğizde 25 veya 50 TL’lik bakiyeniz var. Güle güle kullanın!

Notlar:
-Öncelikle bu 14 haneli kod, alacağınız kartın içinde değil, kasadan size verilecek olan faturanın üzerinde bulunuyor. Bu yüzden faturanızı almayı sakın unutmayın.
-Türkiye’den aldığınız hediye kartını sadece Türkiye App Store’una ait bir Apple kimliği ile kullanabilirsiniz.

Tagged With: , , , , ,