iWatch 10’dan fazla sensör ve kablosuz şarj ile gelecek

The Wall Street Journal’ın son haberine göre Apple, uzun süredir hakkında pek çok söylenti çıkartılan iWatch’ı önümüzdeki son baharda satışa sunacak. Birden fazla ekran boyutu ile satışa sunulacağı öngörülen ürün üzerinde sağlık ve fitnes izleyen 10’dan fazla sensör bulunacak. En erken Ekim ayında satışa sunulması beklenen ürünün iki veya üç ay içinde Tayvan’daki Quanta Computer adlı üretici tarafından montajına başlanacağı düşünülüyor. Habere göre Quanta, uzun süreli Apple tedarikçilerinden biri ve önümüzdeki ay birkaç test üretimi gerçekleştirecek.

Konuya yakın bazı kaynaklar Apple’ın yıl sonuna kadar 10-15 milyon adet iWatch satacağını düşünüyor. Reuters’tan gelen bir başka habere göre ise Apple’ın akıllı saati diyagonal 2.5 inç ekrana sahip olacak. Kablosuz şarj kapasitesi ve dokunmatik ekranı ile iWatch’ın 1.3 ve 1.6 inçlik birkaç ekran boyu ve farklı bilek ölçüleri için kayışları bulunacağına dair farklı söylentiler bulunuyor.

Yeni nesil iPhone ile birlikte tanıtımının gerçekleşmesi beklenen ürün için Apple’ın özel bir etkinlik düzenleyeceği biliniyor.