iWatch Yüksek Satış Hacmi Yakalayacak

iwatch

Morgan Stenley analistlerinden Katy Huberty’nin Fortune’da yer alan haberine göre; Ekosistem ve marka sadakati nedeniyle iWatch satışları iPhone ve iPad kadar hızlı gerçekleşecek. Raporda ilk yıl 30 ila 60 milyon adetlik satış beklentisi yer alıyor.

iPhone’un ilk yılı baz alınarak hazırlanan rakamlar, satışın ilk 12 ayında 30 milyon adet ve 9 milyar dolar gelir öngörüyor.  iPad’in baz alındığı senaryoda ise 60 milyon adete ulaşan satış rakamları öngörülüyor.

Apple öyle görünüyor ki Akıllı saat konusunda ağır adımlar atıyor ve bu konuyu kesinlikle şansa bırakmıyor. Steve Jobs’tan beri Apple’ın ilk yeni ürün kategorisi olacak bu ürün ve hayal kırıklığı yaratması durumunda ciddi sıkıntıları da beraberinde getirir. Önce altyapı çalışmaları ve ardından iOS, OS X sistemlerde iWatch için ciddi çalışmalar yapılıyor. Her şey hazır olduğunda ise sahneye bileğinde iWatch (ya da adı artık her ne olacaksa) ile Tim Cook çıkacak ve muhtemelen insanlar yine haftalar öncesinden bu ürünü alabilmek için haftalarca öncesinden sıraya gercekler.

Tagged With: