iWatch’da Esnek Ekran ve Kablosuz Şarj Özelliği Bulunacak

14896412328_666fd5d1e8_o1

Wall Street Journal’ın sabah yayınladığı haberde Apple’ın akıllı saatinde kavisli OLED ekran kullanacağı belirtiliyordu. New York Times’da yayınladığı haberde Apple’ın ilk giyilebilir ürününde esnek ekran ve kablosuz şarj gibi birçok özelliğin olacağını belirtti.

İki farklı boyutta ve sağlık/fitness gibi sensörlerin yer alacağı bilgilerini tekrardan vurgulayan New York Times, Apple’ın esnek ekranını benzersiz olarak tarif ediyor. Paylaştığına göre Apple akıllı saatini güneş enerjisi ile şarj etmeyi düşünmüş ancak başarısız denemelerden sonra kablosuz şarj ile değiştirmiş.

Ön panelinde safir bir kapak ile korunan esnek ekran bulunuyor. Cihazın devre kartının bir posta pulu büyüklüğünde olduğunu belirtiliyor.

Pilin tekrar şarj edilmesi için kablosuz şarj özelliği kullanılacak. Apple’ın daha önceden güneş panelini denedi ancak testlerde başarısız olundu.

New York Times’a konuşan kaynaklar Apple’ın iWatch’a ayırdığı bütçe ve zaman için Apple’ın en iddialı projesi olarak nitelendiriliyor.

Geçen yıldan beri tanıtılması beklenen iWatch için ilk defa bu kadar çok bilgi çıkıyor. 9 Eylül’de tanıtılacak ürünün 2015’in başlarında gönderilmeye başlanması bekleniyor.

Tagged With: