iWatch’da Esnek Ekran ve Kablosuz Şarj Özelliği Bulunacak

-

14896412328_666fd5d1e8_o1

Wall Street Journal’ın sabah yayınladığı haberde Apple’ın akıllı saatinde kavisli OLED ekran kullanacağı belirtiliyordu. New York Times’da yayınladığı haberde Apple’ın ilk giyilebilir ürününde esnek ekran ve kablosuz şarj gibi birçok özelliğin olacağını belirtti.

İki farklı boyutta ve sağlık/fitness gibi sensörlerin yer alacağı bilgilerini tekrardan vurgulayan New York Times, Apple’ın esnek ekranını benzersiz olarak tarif ediyor. Paylaştığına göre Apple akıllı saatini güneş enerjisi ile şarj etmeyi düşünmüş ancak başarısız denemelerden sonra kablosuz şarj ile değiştirmiş.

Ön panelinde safir bir kapak ile korunan esnek ekran bulunuyor. Cihazın devre kartının bir posta pulu büyüklüğünde olduğunu belirtiliyor.

Pilin tekrar şarj edilmesi için kablosuz şarj özelliği kullanılacak. Apple’ın daha önceden güneş panelini denedi ancak testlerde başarısız olundu.

New York Times’a konuşan kaynaklar Apple’ın iWatch’a ayırdığı bütçe ve zaman için Apple’ın en iddialı projesi olarak nitelendiriliyor.

Geçen yıldan beri tanıtılması beklenen iWatch için ilk defa bu kadar çok bilgi çıkıyor. 9 Eylül’de tanıtılacak ürünün 2015’in başlarında gönderilmeye başlanması bekleniyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.