‘JOBS’ Filmi Nasıldı?

20130817-113922

Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği Apple’ın efsane CEO’sunun biyografig filmi geçtiğimiz hafta Cuma günü vizyona girdi. Dünya genelinde binlerce kişi filmi izlemek için sinemalara akın etti.

Filmden sonra izliyiciler ikiye ayrıldı. Bir kısım filmin oldukça iyi olduğunu belirtirken diğer kısım ise filmin tam bir fiyasko olduğunu söylüyor. Ben filmi fiyasko olarak gören yüzdenin içindeyim.

Film, Steve Jobs’a yakışır olmamış. Eğer Walter Issacson’un yazdığı Steve Jobs biyografi kitabını okuduysanız ve hayatınız Apple ile içli dışlı ise film sizi pek tatmin etmiyor. Filmde olaylar üstün körü anlatılmış. (1974‘ten ilk iPod’un tanıtımına kadar olan bölümü kapsıyor.) Steve’in kendi şirketinden kovulduğu zamandan sonra gelişen olaylar kısa bir bölüm ile izleyiciye aktarılmış. (Pixar’dan felan hiç bahsedilmemiş bile.)

Filmin ilk kısmı bitmek bilmedi son kısmının ise bittiğini bile anlamadık. Konuyu bir yere bağlamadan ışıklar yandı ve film bitti dendi. JOBS’ın IMDB notu ise 10 üzerinden 5,4…

here-are-the-latest-photos-from-the-steve-jobs-movie

Film ne kadar kötü olasada, Ashton Kutcher – Steve Jobs’a bir o kadar iyi benzemiş. Oyunculuğu kötü bir seneryonun içinde kaybolmuş.

Filmi böyle anlamsız bir yerde bitirmelerinin bir nedeni vardır diye düşünüyorum. JOBS 2’yi yayınlayarak seriye devam etme düşünceleri vardır belki…

Benim düşüncelerim bunlardı, sizin JOBS ile ilgili düşünceniz nedir? Ankete katılıp beğeninizi ve yorumlar ile düşüncelerinizi paylaşırsanız seviniriz.

JOBS filmini nasıl buldunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Tagged With: , , ,