Jobs’un Çocukluk Evi Koruma Altında

-

gty_steve_jobs_house_kb_130924_16x9_992-640x360

Apple’ın kurucusu ve efsane yöneticisi Steve Jobs’un, Steve Wozniak ile birlikte “ev yapımı” ilk bilgisayarlarını oluşturdukları garajın da dahil olduğu, Jobs’un çocukluğunun geçtiği ev artık özel bir değere sahip.

San Jose Mercury Haberleri’nin yayınladığı Los Altos Tarih Komisyonu’nun raporuna göre Los Altos, California, 2066 Crist Drive’deki ev koruma altına alınmış tarihi eser statüsüne geçti. Evin resmi sahibi Jobs’un kız kardeşi Patricia Jobs.

Jobs ve Wozniak ikilisi, Apple I bilgisayarlarını bu evde yapmış, ilk 50 adedini 500’er dolardan Mountain View’daki Byte Shop’a, geri kalanlarını ise Homebrew Bilgisayar Klübü’ndeki arkadaşlarına satmışlardı.

Jobs ile ilgili şimdiye kadar kaç yazı yazdık hatırlamıyorum ancak her fırsatta yazmaya devam ettiğimin farkındasınızdır. Hayatının küçük bir kısmını konu alan JOBS adlı filmi izlediniz mi bilmiyorum ancak henüz izlemediyseniz o film ile vakit kaybetmektense Walter Isaacson’un kaleme aldığı resmi Steve Jobs biyografisini okumanızı tavsiye ederim. Konuya ilgi duyanlar illaki bir film istiyorlarsa yönetmenliğini Martyn Burke’un yaptığı 1999 yapımı Pirates of Silicon Valley oldukça keyifli bir çalışma.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. Evet bende katılıyorum. Ben sadece 13 yaşındayım ancak Jobs kitabını okudum ve oldukçada beğendim. Bütün ayrıntılara gayet iyi şekilde değinilmesi çok iyi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.