Jony Ive: İsviçre’nin Başı Dertte

IMG_2714.JPG Apple’ın, 9 Eylül’de tanıtacağı yeni iPhone’lar ve iWatch öncesi The New York Times, şu an ki giyilebilir ürünler ile moda arasında ki bağı inceledi. Teknoloji ile modanın, iWatch ile barışacağını ifade eden makale, bir Apple tasarımcısından küçük bir bilgi almayı da unutmadı. Tasarımcı, Jony Ive’ın söylediği sözler ile hali hazırda bulunan saat endüstrisine gönderme yaptığını belirtiyor.

Bir Apple tasarımcısına göre, Jonathan Ive, iWatch’ın tasarımsal açıdan mükemmel bir hale gelmeye başladığını düşünerek övünürken, sevinçli bir şekilde “İsviçre’nin başı dertte.” dedi. Fakat Ive, “başı dertte” derken aslında kendi düşüncelerini belirtmek için bundan daha sert bir kelime sarfetti ve söylediği o söz Apple’ın cihazı satışa çıktığında saat endüstrisinin nasıl bir çıkmaza girebileceğini gösteriyor.

iWatch için Apple, çok sayıda sağlık, fitness, sönsörler, saat pazarlama gibi alanlarda uzman isimi işe almış ve cihazın 10’dan fazla sensör ile geleceği belirtilmişti. Bakalım iWatch, kullanıcılarda ilk iPhone’nun yaptığı etkiyi tekrarlayabilecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Tagged With: , , , ,