Kayıt yaptıran her öğrenciye iPad

Ufuk Okulları Ortaköy Şubesi, kayıt yaptıran ve kaydını güncelleyen öğrencilerine, ders tekrarı yapabilmeleri amacıyla Ipad hediye ediyor.

Ortaköy Ufuk Okulu’nda yapılan teknoloji yatırımlarıyla öğrenciler dilediğince dersi tekrar etme imkanına kavuşuyor. Kayıt olan ve var olan kaydını güncelleyen her öğrencisine Ipad hediye ediliyor. Podcast sistemi ile dersler Apple Stora aktarılıyor. Öğrenciler diledikleri yerden ders kayıtlarına ulaşabiliyor.
Ortaköy Ufuk Okulları, Apple Türkiye temsilcisi Bilkom ile birlikte geliştirilen uygulamalarla DynEd üzerinden İngilizce öğrenme imkanı da sunuyor. Ufuk Okulları Genel Müdürü Ömer Özdemir, çantasız ve kitapsız bir eğitim hedeflediklerini söyledi. Türkiye’de eğitimin zamanla dijitalleştiğini anlatan Özdemir kendilerinin dijital eğitimin öncüsü konumuna geldiklerini ifade etti. DynEd ile Ağustos ayından itibaren tüm öğrencilerin online İngilizce öğreneceklerini belirten Özdemir, her öğrenciye Tablet PC vererek interaktif eğitimde önemli bir adım atmış olacaklarını dile getirdi.
Apple Türkiye temsilcisi Bilkom Koray Yıldız, Ipad’lerin eğitim alanını hedef aldığını söyledi. Apple olarak Türkiye’de Ufuk Okulları ile çalışmaya başladıklarını sözlerine ekledi.

Tagged With: , , , ,