Kredi Kartsız iTunes ABD Hesabı Açmak

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Sıkça sorulan sorulardan biri olduğu için, kredi kartı olmadan iTunes’ta ABD hesabı açmayı burada sizlerla paylaşıyorum.

ABD hesabı ile, henüz Türkiye App Store’a gelmemiş yada hiç gelmeyecek olan bazı uygulamaları (ücretsiz olanları) indirebilirsiniz. Müziklerden, video kliplerden, TV Showlarından yada Pod Cast’lerden ücretsiz olarak yayınlananları da iPad, iPhone yada iPod Touch’ınıza indirebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

Öncelikle iTunes uygulamasını açın.

Sol Menüden iTunes Store’u Seçin

Yazının Devamı için:

Sağ üstte, Hesabınızın yazdığı bölüme bir göz atın. Eğer hesabınız görünüyorsa seçip “Sign Out (Çıkış yap) ” seçeneği ile oturumunuzu kapatın. Ve sağ altta bulunan bayrağa tıklayarak ülkeyi değiştirin.

ABD, sol üstte yer alıyor. ABD hesabı açmak istediğimiz için, ABD bayrağını tıklıyoruz.

ABD iTunes sayfası açıldığında, ortadaki “App Store” sekmesine tıklayarak App Store’a geçin.

Sağ, alt tarafta bulunan Free (Ücretsiz) uygulamalardan herhangi birinin yanındaki “Free” düğmesine tıklayın.

Henüz hesabımız olmadığına göre, “Create New Account ( Yeni hesap yarat ) düğmesine tıklıyoruz.

“Continue” düğmesi ile devam ediyoruz.

Anlaşmayı kabul ettiğimize dair kutuya işaretimizi yerleştirip “Continue ( Devam et ) düğmesine tıklıyoruz.

E-Posta adresinizi, şifrenizi iki kez belirtilen alana girin,  Şifrenizi unutmanız durumunda kullanabileceğiniz, şifre hatırlatıcıya gizli sorunuzu, altına cevabını yazdıktan sonra doğum gününüzü ay, gün ve yıl olarak seçin. Aşağıdaki gelişmelerden haber edilmek istediğinize dair işaretli olan kutulara işaret koymayabilirsiniz. Hatta işaretli ise kaldırın :)

Kart seçimini “None (Hiçbiri)” olarak işaretleyin. Adres bölümünde, işaretli bölüm hariç, istediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Önemli olan, işaretli alanlar. City(şehir) bölümüne: duvall,  State (eyalet) bölümüne: WA, Zip Code bölümüne: 98019, Phone bölümüne ise: alan kodu 425 olmak şartı ile dilediğinizi yazabilirsiniz. Ardından “Continue” düğmesine tıklayıp devam ediyoruz.

Hiçbir değişiklik yapmadan “Done (Bitti)” düğmesine tıklıyoruz.

Size, girdiğiniz e-posta adresine, doğrulama maili gönderdiğini gösteren bir ekran gelecek, “Done (bitti)” düğmesine basarak pencereyi kapatın. Mailinizi kontrol edin. iTunes’ten gelen maili açın, linke tıklayarak doğrulamanızı yapın. Ardından iTunes hesap bilgilerinizi isteyecek.

Oluşturduğunuz e-posta adresi ve şifrenizi yazarak “Sign in (Giriş yap) düğmesine tıklayın.

Tebrikler. Artık bir USA iTunes hesabınız var ve kredi kartı vermediniz! Açıkçası Kredi kartı ile üye olabilmeyi isterdim. Çünkü müzik içeriği gerçekten çok zengin. Ancak ABD’ne kayıtlı bir kredi kartı olmak zorunda. Bizimkiler bir işe yaramıyor :(. Yine de ücretsiz içerik için şimdilik tek yöntem bu. Sorularınız olursa iletişim formundan ya da yorumlardan yazdığınızda, yanıtlanacağına emin olabilirsiniz. İyi eğlenceler!

39 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yazılar