Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Tercihi iPhone ve iPad Oldu

Yeni yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, küçük ve orta ölçekli işletmelerin akıllı telefon aktivasyonlarında iPhone aslan payını kaptı. iPad satışları ise neredeyse satılan tabletlerin tamamına ulaştı.

Intermedia şirketinin gerçekleştirdiği saha çalışması, bu yılın Eylül ve Kasım ayları arasında küçük ve orta ölçekli işletmelerde akıllı telefon ve tablet aktivasyonlarını ölçümlüyor. Elde edilen verilere göre, iPhone 68.2’lik payla pastadan en büyük payı alarak birincilik koltuğuna oturuyor. En yakın takipçisi Google Android ise 25,1’lik bir paya sahip. Yakın geçmişte iş dünyası denince ilk akla gelen marka olan RIM’in Blackberry’si %4.1’lik oranla üçüncü sırada. Windows Phone platformu ise sadece %2.6’lik pay ile 4. sıradaki yerini alıyor.

20121220-215503.jpg

Elde edilen veriler kurumsal pazarda akıllı telefon segmentinin kontrolünün tamamen Apple’ın elinde olduğunu gözler önüne seriyor. Tablet pazarında ise durum daha da ilginç. Bu alanda iPad %92.6’lık oranla neredeyse tek oyuncu konumuna yükselmiş durumda. En yakın takipçisi ise %2.6 ile Blackberry Playbook. Microsoft’un yeni tableti Surface ise şimdiden %2.1’lik bir paya ulaşmış durumda.

20121220-215535.jpg

Son gelen veriler orta ve küçük ölçekli işletmelerde Apple’ın güçlü bir büyüme içerisinde olduğunu gösteriyor.[twitter_follow username=”elmadergisi” language=”en”]

Tagged With: ,