Mac için Instagram Uygulamaları

-

Birçoğumuz artık Instagram kullanıyor. Fotoğraf paylaşımı denince akla gelen ilk ağlardan biri. Android cihazlarının da katılımıyla beraber şöhreti daha da arttı. Peki mobil cihazlarınızdan kullanabildiğiniz Instagram’ı Mac’inizden nasıl kullanacaksınız? Bilgisayar başındayken profilinize girip, takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarını beğenip onlara yorum yapabilmek veya keşfettiğiniz yeni insanları takibe alabilmek? Mobil cihazlarınızdan yaptığınız her şeyi bilgisayar başından da yapmak isterseniz sizlere birkaç önerim olacak.

Mac Appstore’da Instagram’ı arattırdığımızda karşımıza birkaç uygulama  çıkıyor. Instadesk, Carousel, Instaview, Instabar, Instaviewer… ve birkaç alternatif daha. Peki bunlardan hangisi bizim için en iyisi? Bakalım.

Carousel basit ve şık arayüzüyle bir tercih sayılabilir. Kendi fotoğraflarınıza girip, oradan popüler fotoğraflara, oradan yorumlara, beğenenlere ve daha fazlasını kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Fiyatı 3,59 TL.

Instadesk, bence Intagram için yapılmış en iyi Mac OS X uygulaması. Küçük bir sekme olarak değil de, sanki bir programı açıyormuş gibi, bütün her şeyi Mac’e uyarlamışlar. Tek eksiği beğenen veya takip eden kişileri tam anlamıyla size haber veremiyor olması. Bunun dışında fotoğraftan fotoğrafa gitmek, takip etmek veya fotoğraflarınıza bakmak, kısacası her şey çok güzel yapılmış. Fiyatı ise 4.99 $.

 

 

Instabar da tıpkı Carousel gibi minimal bir yapıya sahip. İki çeşidir var, ücretsiz versiyonunda kendi Instagram profilinize giriş yapamıyorsunuz, ücretli versiyonunda log-in yapabiliyorsunuz. Artık web üzerinden profillere girebildiğinize göre ücretsiz versiyonu pek cazip bir seçenek değil.

 

Kullananlarınız varsa siz hangisini tercih ediyorsunuz? Kullandığınız uygulamadan memnun musunuz?

 

 

Birtan Ödek
Birtan Ödekhttp://birtanodek.tumblr.com
twitter.com/odekbirtan | about.me/birtanodek | tr.linkedin.com/in/birtanodek/

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.