Mac için Instagram Uygulamaları

Birçoğumuz artık Instagram kullanıyor. Fotoğraf paylaşımı denince akla gelen ilk ağlardan biri. Android cihazlarının da katılımıyla beraber şöhreti daha da arttı. Peki mobil cihazlarınızdan kullanabildiğiniz Instagram’ı Mac’inizden nasıl kullanacaksınız? Bilgisayar başındayken profilinize girip, takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarını beğenip onlara yorum yapabilmek veya keşfettiğiniz yeni insanları takibe alabilmek? Mobil cihazlarınızdan yaptığınız her şeyi bilgisayar başından da yapmak isterseniz sizlere birkaç önerim olacak.

Mac Appstore’da Instagram’ı arattırdığımızda karşımıza birkaç uygulama  çıkıyor. Instadesk, Carousel, Instaview, Instabar, Instaviewer… ve birkaç alternatif daha. Peki bunlardan hangisi bizim için en iyisi? Bakalım.

Carousel basit ve şık arayüzüyle bir tercih sayılabilir. Kendi fotoğraflarınıza girip, oradan popüler fotoğraflara, oradan yorumlara, beğenenlere ve daha fazlasını kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Fiyatı 3,59 TL.

Instadesk, bence Intagram için yapılmış en iyi Mac OS X uygulaması. Küçük bir sekme olarak değil de, sanki bir programı açıyormuş gibi, bütün her şeyi Mac’e uyarlamışlar. Tek eksiği beğenen veya takip eden kişileri tam anlamıyla size haber veremiyor olması. Bunun dışında fotoğraftan fotoğrafa gitmek, takip etmek veya fotoğraflarınıza bakmak, kısacası her şey çok güzel yapılmış. Fiyatı ise 4.99 $.

 

 

Instabar da tıpkı Carousel gibi minimal bir yapıya sahip. İki çeşidir var, ücretsiz versiyonunda kendi Instagram profilinize giriş yapamıyorsunuz, ücretli versiyonunda log-in yapabiliyorsunuz. Artık web üzerinden profillere girebildiğinize göre ücretsiz versiyonu pek cazip bir seçenek değil.

 

Kullananlarınız varsa siz hangisini tercih ediyorsunuz? Kullandığınız uygulamadan memnun musunuz?

 

 

Tagged With: , , ,