Mac için Whatsapp Uygulaması Yayınlandı

-

Bırakın çapraz platform vb terimleri, mesajlaşma dediğimizde aklımıza ilk gelen uygulamalardan biridir Whatsapp. Web sürümü ile beraber sadece mobil değil, bilgisayarlardan da tarayıcılar vasıtasıyla ulaşılabilen servisin Mac uygulaması da artık kullanıma hazır. Uygulama telefondan tamamen bağımsız değil. Sadece iletileri tıpkı web sürümünde olduğu gibi bilgisayarınıza yansıtmaya yarıyor. Haliyle telefonunuzun bir şekilde internete bağlı olması gerekli. Kısacası öyle aman aman başarılı değil ancak web sürümünden hallice olduğunu vurgulamak gerek.

En azından uygulamayı sadece sohbet değil de yeri geldiğinde iş amaçlı olarak da kullananlar için büyük kolaylık olacaktır.

Ekran Resmi 2016-05-11 14.29.47

Bu bağlantıyı kullanarak sisteminize indirebileceğiniz Whatsapp uygulamasını “Uygulamalar” arasına sürükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Tıpkı Whatsapp Web’de olduğu gibi Whatsapp’ın mobil uygulamasının ayarlar bölümündeki Whatsapp Web seçeneği altından, bilgisayar ekranınızdaki QR kodunu okutup uygulamayı telefondaki sürüm ile eşleştirmeniz gerekiyor.

Her ne kadar aramız pek iyi olmasa da kimi zaman mecburiyetten kullandığım bu uygulamanın en azından native bir uygulama olarak Mac’te çalışmasını isterdim fakat bu bile uzun sayılabilecek bir beklemenin ardından iyi bir adım.

Uygulamayı kullananlar, yorumları ile tecrübelerini paylaşabilirlerse iyi olur. Memnun kalıp kalmadığınızı veya nasıl olmasını istediğinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.