Mac için Whatsapp Uygulaması Yayınlandı

Bırakın çapraz platform vb terimleri, mesajlaşma dediğimizde aklımıza ilk gelen uygulamalardan biridir Whatsapp. Web sürümü ile beraber sadece mobil değil, bilgisayarlardan da tarayıcılar vasıtasıyla ulaşılabilen servisin Mac uygulaması da artık kullanıma hazır. Uygulama telefondan tamamen bağımsız değil. Sadece iletileri tıpkı web sürümünde olduğu gibi bilgisayarınıza yansıtmaya yarıyor. Haliyle telefonunuzun bir şekilde internete bağlı olması gerekli. Kısacası öyle aman aman başarılı değil ancak web sürümünden hallice olduğunu vurgulamak gerek.

En azından uygulamayı sadece sohbet değil de yeri geldiğinde iş amaçlı olarak da kullananlar için büyük kolaylık olacaktır.

Ekran Resmi 2016-05-11 14.29.47

Bu bağlantıyı kullanarak sisteminize indirebileceğiniz Whatsapp uygulamasını “Uygulamalar” arasına sürükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Tıpkı Whatsapp Web’de olduğu gibi Whatsapp’ın mobil uygulamasının ayarlar bölümündeki Whatsapp Web seçeneği altından, bilgisayar ekranınızdaki QR kodunu okutup uygulamayı telefondaki sürüm ile eşleştirmeniz gerekiyor.

Her ne kadar aramız pek iyi olmasa da kimi zaman mecburiyetten kullandığım bu uygulamanın en azından native bir uygulama olarak Mac’te çalışmasını isterdim fakat bu bile uzun sayılabilecek bir beklemenin ardından iyi bir adım.

Uygulamayı kullananlar, yorumları ile tecrübelerini paylaşabilirlerse iyi olur. Memnun kalıp kalmadığınızı veya nasıl olmasını istediğinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Tagged With: , , , ,