Mac Os X 10.6.2 Türkçe Yayınlandı!

Mac Os X 10.6.2 Türkçe EklentiSnow Leopard 10.6.2 için Türkçe yama çıktı. Bilkom’un dün yayınladığı yama 19.72 Mb. ve 10.6.2 sistem üzerine kurulabiliyor. Türkçe yamayı buradan indirebilirsiniz. Bilkom’un sitesinde verdiği bilgiler ise şöyle:

Bu yükleyiciyi kullanabilmeniz için makinenizde yüklü olan Mac OS X sürümünün 10.6.2 olması gerekmektedir. Eğer kullanmakta olduğunuz sistem sürümünüz 10.6 veya 10.6.1 ise, öncelikle Software Update uygulamasını kullanarak sistem sürümünüzü 10.6.2’ye yükseltin. Daha sonra bu yükleyiciyi çalıştırarak 10.6.2 için tüm dosyaların Türkçe sürümlerinin yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Not: Sisteminizi Türkçe kullanabilmeniz için “System Preferences” (Sistem Tercihleri) uygulamasının “Language & Text” (Dil ve Metin) bölümünde “Türkçe” dilinin, listelenen diller arasında en üst sırada olması gerekmektedir. Eğer değilse, Türkçe seçeneğini sürükleyerek listenin en üstüne taşıyın. Daha sonra oturumunuzu kapatın ve tekrar açın. Sisteminiz Türkçe arayüz ile görüntülenecektir.

Tagged With: , , , ,