Mac OS’un babası Apple’ı bırakıyor…

Apple’da 10 yılı aşkın süredir çalışan ve Mac bilgisayarların işletim sisteminin geliştirilmesinde büyük pay sahibi olan Bertrand Serlet, firmadan ayrılıyor.

Basın açıklamasında, Apple Yazılım Mühendisliği kıdemli genel müdür yardımcılığı görevini sürdüren Serlet’in 1997’de firmaya katıldığı ve ’dünyanın en gelişmiş işletim sisteminin’ yaratılmasında kilit rol oynadığı belirtildi.

Serlet ise kısa açıklamasında, Next firmasında birlikte çalışmaya başladığı Steve Jobs’la 22 yıldır harika işlere imza attıklarını, Apple’dan ayrıldıktan sonra üründen ziyade bilim tarafına yoğunlaşacağını söyledi.

Serlet’in yerine, halen onun yardımcılığı görevini yürüten Craig Federighi geçecek.( NBC)

Bertrand Serlet, olaylara yaklaşımı, muhteşem sunumu ve esprili kişiliği ile Apple’a çok şey katmış bir isim. Bazen aksanı yüzünden dediklerini anlamakta güçlük çektiğim Serlet, sanırım yoğun tempodan dolayı yoruldu. Apple’dan kolay kolay kopamayacağını düşünüyorum. Bana kalırsa gelecekte aktif olmasa bile en azından Woz gibi ortalıkta dolaşıp dahiyane fikirler üretmeye ve insanaları güldürmeye devam edecek.

 

Tagged With: , ,