Macbook Pro ve Macbook Air 2013 Haziran’da Güncellenebilir

20121228-204845.jpg

Yeni yıla sayılı günler kala 2013 dedikoduları gelmeye başladı. DigiTimes’ın tedarikçi kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Macbook Air ve Macbook Pro serisi önümüzdeki yıl Haziran ayında güncellenecek.

İddialara göre, yapılacak güncelleme sadece donanım revizyonu ile sınırlı kalacak ve Macbook’larda tasarım değişikliğine gidilmeyecek. Güncellenecek Macbook’larda yeni bir işlemci platformunu (Haswell) kullanılacağı da gelen bilgiler arasında.

Bu arada analist Ming Chi Kuo’nun daha önceki tahminlerini hatırlatmakta yarar var. Analiste göre Apple 2013 yılında Macbook Pro’ları tek bir çatı altında toplanabilir. Hem 13 inç hem de 15 inç ekran büyüklüklerinde, ilk olarak 2008 yılında piyasaya sürülen yekpare aluminyum kasalar yerini mevcut Retina Ekranlı Macbook Pro’ların yeni tasarımlı ince kasalarına bırakabilir.

Açıkçası bu ihtimal bana da son derece yüksek geliyor. Çünkü, 2008 yılında kullanılmaya başlayan mevcut kasanın üzerinden oldukça zaman geçti. Hala çok şık görünmesine rağmen MBP için topyekün bir yenilenmenin zamanı çoktan geldi bile.

Bakalım 2013 yılında Macbook’larda ne gibi değişikliklere tanık olacağız?

Tagged With: ,