Magic Keyboard, Magic Trackpad 2 ve Magic Mouse 2

-

Apple bugün yeni iMac modelleri ile birlikte yeni aksesuarların da satışına başladı. Klavye, fare ve izleme dörtgeninin yeni modelleri, Apple web sitesinde ve çevrimiçi mağazadaki yerlerini aldı.

Yeni modeller yine kablosuz fakat eskilerinden önemli bir fark ile ayrılıyorlar. Artık hepsi şarj edilebilir yerleşik lityum iyon piller ile geliyorlar. Bu sayede biten kalem pilleri şarj etme veya kapak çıkartıp pil takma derdi de son buluyor. Ürünler ile birlikte gelen Lightning-USB kablosu, Lightning bağlantı noktasına takılarak şarj gerçekleşiyor. Bir dakikalık şarj ile bir saate kadar ürünü kullanmak mümkün. İki saat bağlı kalması durumunda ürünün pili yüzde yüz doluyor tekrar şarj etmeye gerek duymadan yaklaşık bir ay boyunca kullanılabiliyor.

Apple Magic Keyboard

Klavye artık daha sade. Biliyorum eskisi de zaten dümdüz bir şeydi fakat bu seferkinin altındaki silindir pil haznesi de eksilmiş ve geriye oldukça basit görünen bir ürün çıkmış. Apple bu üründe, ilk olarak yeni 12 inçlik retina ekranlı MacBook modellerinde kullanılan kelebek tipi mekanizmayı yeniden tasarlamış ve tuş kararlılığını yüzde 33 artırmış. Elbette alışık olduğumuz basma hissi yıllar sonra yerini tamamen yeni bir hisse bırakıyor. Ürünü henüz bırakın dokunmayı görmedim bile fakat kelebek tipi mekanizmayı MacBook’larda denediğim için şahsen biraz garip buldum ve alışmakta güçlük çekeceğim kesin.

Apple Magic Mouse 2

Apple Magic Mouse 2 tamamen önceki ile aynı görünüyor. Elbette alttaki kapak artık yok. Daha az değiştirilebilir parçaya sahip ve bu nedenle daha sağlam ve daha hafif. Farenin yüzey tasarımı da optimize edilmiş. Bu sayede daha az direnç gösterdiği ve zemin üzerinde daha pürüzsüz ve rahat hareket ettiği iddia ediliyor.

Apple Magic Trackpad 2

Magic Trackpad 2 ile yüzey alanı genişlemiş. %29 genişleyen tüm yüzey hassas ve dengeli bir tıklama sunuyor ve en önemlisi Force Touch teknolojisi ürüne eklenmiş. Haliyle üründe çok çeşitli görevleri yerine getirebilmek mümkün. Bu ürün de tıpkı klavyede olduğu gibi altındaki pil haznesinden kurtulunca epey kilo kaybetmiş.

Bu aksesuarların yenileneceğini daha önce OS X İçerisinde Yeni Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 ve Apple Magic Keyboard’a Dair İşaretler Var başlıklı yazıyla paylaşmıştık.

Ekran Resmi 2015-10-13 21.39.16

Ürünlerden yenilik olarak en çok dikkat çekeni Magic Trackpad 2 oldu. Bunun da sebebi şüphesiz Force Touch desteği. Şahsen bu güncellemeyi uzun süredir bekliyordum fakat yeni ürünlerle birlikte artan fiyatları da görünce insanın hevesi kursağında kalıyor. Apple Magic Mouse 2 artık 279 TL’ye satılıyor. Magic Trackpad 2 ise tam 499 TL. Apple online mağazasında Magic Keyboard Türkçe Q ve Türkçe F olarak iki farklı düzende 379 TL etiket ile satışta.

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak isteyenler bu bağlantıdan Apple’ın sihirli aksesuarlarını inceleyebilirler.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.